






|
|
|
|
Dag,
Fijn dat u mijn weblog bezoekt! Het is toeval of u bent door een ander gewezen op mijn weblog. Ik ben in ieder
geval blij u hier welkom te mogen heten. Voor mij een manier om iets van me af te schrijven en hopelijk voor
u leuk om te lezen. Mocht u het niet leuk vinden dan hoor ik graag van u hoe het beter kan. Ook andere
suggesties zijn natuurlijk van harte welkom. Ik wens u veel leesplezier.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (27/12/2010)
Klasse samenleving!
Drie DJ’s van Radio 3FM lieten zich weer een week opsluiten in een glazen huis zonder eten. Tijdens deze opsluiting vermaakten ze heel Nederland met live radio. Zoals u natuurlijk weet voor een goed doel. De opbrengst van Serious Request 2010 gaat naar de stille slachtoffers van aids. Dit zijn 15 miljoen kinderen wereldwijd die er helemaal alleen voor staan doordat zij hun ouders zijn verloren aan deze ziekte.
Vorig jaar deed de overheid hier een groot bedrag bij waardoor de totale opbrengst bijna werd verdubbeld. Dit jaar deed de overheid dat niet. Wat mij betreft terecht. Natuurlijk ben ik van mening dat het een ontzettend goed doel is en dat die kinderen onze hulp nodig hebben. Zoals we als Gemeentebelang al eens in de raadszaal riepen moeten de mensen zelf bepalen hoeveel ze aan welk goed doel geven. Volgens mij moeten wij, volksvertegenwoordigers, dat niet voor ze doen. Iedere Nederlander betaalt belasting. Dat is het geld wat wij als volksvertegenwoordiging kunnen/mogen besteden. Het kwam in het verleden al eens voor dat de landelijke- provinciale- en gemeentelijke overheid geld gaven aan een goed doel zoals ten behoeve van slachtoffers van een ramp. Als u dan zelf ook hebt gegeven aan dat doel dan heeft u dus 4 x gegeven. Daar zijn we bij Gemeentebelang niet voor. Wij zijn van mening dat u zelf heel goed weet hoeveel u aan welk goed doel wilt geven. Ja toch?
In de gemeente Nunspeet hebben we een koepel voor ontwikkelingssamenwerking. Dat is Nunspeet en ontwikkelingssamenwerking (NEON). Neon krijgt van de gemeente Nunspeet €0,45 per inwoner. Gemeentebelang is hier duidelijk van mening dat dit geld direct bedoeld is om vrijwilligers te stimuleren om het ontwikkelingswerk te doen. Dus niet voor de projecten die de Neon uitvoert. Daar gaan wij namelijk niet over. Neon zelf kiest de projecten.
Tot slot even terug naar Serious Request 2010. Wat is nu gebleken! U weet heel goed aan welk goed doel u wilt geven en ook hoeveel. De opbrengst was namelijk 22260 euro hoger dan in 2009, toen met dikke overheidssteun en kwam op maar liefst 7.135.707 euro. Dit sterkt ons natuurlijk in ons standpunt over de overheid en subsidie aan goede doelen. U weet het heel goed. Klasse samenleving!
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (20/12/2010)
Kerst voor iedereen!
Kerst is een bijzonder feest wat mij betreft. Voor veel mensen is kerst het feest van de geboorte van Jezus-Christus. Een feest omdat God zijn enige zoon naar aarde zond om alle zonden van de mensheid op zich te nemen. Voor ander mensen is het een feest van vrede. Voor verreweg de grootste groep mensen is het een combinatie van één of twee genoemde zaken met vakantie en lekker eten. Natuurlijk is dit allemaal wat kort door de bocht want iedereen geeft er zijn of haar persoonlijke tintje aan. Zelf hecht ik er niet zo aan. Ja, het is gezellig en vakantie. Voor mij is kerst niet nodig om me aan vrede op aarde te herinneren. Persoonlijk ben ik ondanks mijn beroep (Marechaussee) tegen vechten en al helemaal tegen wapens. Natuurlijk werkt praten soms niet meer en dan moet er ingegrepen worden maar dat gebeurt in mijn ogen vaak veel te snel. Kijk in het kader hiervan naar Irak en Afghanistan. Vandaag las ik op teletekst dat de “mijlpaal” van de 700ste dode aan Navo-kant is bereikt in Afghanistan. Belachelijk veel! Dan hebben we het nog niet eens over een nog veel groter aantal doden onder de bevolking en de tegenstanders. Voor mij is de oplossing niet het leger maar hulp. Hulp om inzichten te veranderen als het gaat om corruptie of de grote verschillen tussen man en vrouw. Natuurlijk ook hulp bij het respecteren van andersdenkenden. De mensen moeten in zichzelf geloven. Zoals je nu ziet is het de Taliban tegen de Navo en de bevolking zit er tussenin. De burgers die de Navo helpen moeten in angst leven voor represailles. Kortom, deze missie was voor mij niet veel meer dan een excuus om de Defensiebegroting op peil te houden. Natuurlijk wil Nederland ook meedoen met de grote jongens op het wereldtoneel. Begrijp me goed…. ik ben niet tegen een leger! Natuurlijk moeten we een instrument hebben om in te zetten als praten niet helpt en nog belangrijker om onszelf te verdedigen. Net zomin dat de Politie of Marechaussee soms geweld nodig heeft om de veiligheid van anderen te waarborgen of om wetten te handhaven. De toepassing van geweld moet dan echter wel propossioneel gebeuren. Dus niet “met een kanon op een mug schieten”. Gelukkig zit het recht in ons land ook zo in elkaar.
Ik roep iedereen op bij onenigheid in debat te gaan. Kom je er dan nog niet uit zoek dan bemiddeling/mediation. Volgens mij zijn er weinig tot geen redenen om de stap naar geweld te zetten. Doe dat dan ook niet. Loop weg voor geweld! Ik wens u allen prettige kerstdagen en natuurlijk VREDE OP AARDE (altijd).
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (13/12/2010)
Communiceren in dezelfde “taal”.
Afgelopen week stond in de commissie AB evaluatie van de communicatienota op de agenda. Ik mag in die commissie woordvoerder zijn voor Gemeentebelang. Communicatie is zenden EN ontvangen. Dus spreken EN luisteren of schrijven EN lezen. Natuurlijk kennen we ook nog de non-verbale communicatie zoals een knipoog of het ja knikken. Binnen gemeenteland worden veel stukken geschreven. U kent dat wel…… ambtelijke taal. In de commissie heb ik gepleit voor aandacht op dat gebied. Als we een brief krijgen van de gemeente die we niet begrijpen dan zullen we elkaar ook niet begrijpen en kunnen we spreken van miscommunicatie. Namens Gemeentebelang heb ik de burgemeester opgeroepen om samen met de overige collegeleden hier een speerpunt van te maken. Helaas hebben veel brieven van de gemeente ook een juridische status en moeten daarom in ambtelijke taal worden geschreven. Zelf ben ik 8 jaar raadslid en verbaas ik me nog regelmatig over de ambtelijke taal in raads- of commissiestukken. Als we de politiek dichter bij de burger willen brengen dan moet dat ook anders. Het moet aantrekkelijker worden om die stukken te lezen. Nu moet ik een nieuw steunfractielid behoorlijk voorbereiden op de eerste post van de gemeente. Ik moet dan zorgen dat dit nieuwe steunfractielid niet gelijk de moed in de schoenen laat zakken als het gaat om de hoeveelheid en vooral de schrijfstijl. Het zou natuurlijk veel beter zijn als dit niet nodig was. Op dit moment komt het zo nu en dan nog voor dat een inwoner een ander verwachtingspatroon van de gemeente heeft. De oorzaak kan dan vaak gevonden worden in de communicatie. De zend taal van de gemeente wordt niet begrepen. Natuurlijk zijn er ook mensen die de gemeente niet willen begrijpen omdat de reactie of het antwoord van de gemeente hen niet bevalt. Daar kunnen we helaas niets aan veranderen.
Samengevat willen we van Gemeentebelang dat de gemeente die taal gebruikt die goed door de inwoner wordt begrepen. Ik hoop dat de burgemeester deze uitdaging oppakt en er werk van maakt. U kunt zelf ook iets doen! Als u een tekst van de gemeente in een brief of in de gemeentepagina van de Huis aan Huis of op welke plek dan ook onduidelijk vindt meldt dat dan aan de gemeente. Samen kunnen we dan tot een mooi resultaat komen voor de toekomst. De slogan van de Belastingdienst is ook hier van toepassing: ”leuker kunnen we het niet maken, gemakkelijker wel”. Wat mij betreft kan de schrijfstijl zelfs ook nog wel leuker. De gemeente moet meer de taal van de inwoner (ontvanger) gaan spreken. Laat duidelijk zijn dat ik hier niet pleit voor communicatie in een buitenlandse taal maar voor helder en duidelijk Nederlands.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (06/12/2010)
SPORT wel gezond en goed voor sociale samenhang
Afgelopen week was ik als toeschouwer aanwezig bij de commissie Maatschappij en Middelen. (M&M) Op de agenda stonden onder andere 2 zaken die met sport te maken hebben. Bram ten Hove was de ijzersterke woordvoerder voor de fractie van Gemeentebelang. Het was heel bijzonder om te constateren dat de VVD en de SGP behoorlijk op één lijn zaten. Twee discussiepunten met Gemeentebelang zal ik er even uit pikken en beschouwen.
De SGP en VVD waren het met elkaar eens dat sporten niet altijd gezond is. Als ik dat hoor dan vraag ik me af in welke wereld deze mensen de laatste decennia hebben geleefd. Iedereen die zich maar een beetje met gezondheid bezig houdt beweert namelijk het tegendeel. Sporten moet je natuurlijk wel op verantwoorde wijze doen. Als je koorts hebt dan moet je natuurlijk niet gaan sporten. Als je ongetraind bent moet je niet gelijk denken een topwedstrijd te kunnen voetballen. (onze burgemeester en ik waren bij de openingswedstrijd van het kunstgrasveld van vv Nunspeet zo dom om dat wel te denken en waren al geblesseerd voordat de wedstrijd begon.) Als je met een slecht onderhouden auto de weg op gaat dan is dat ook ongezond. Mensen bewegen steeds minder. De fiets maakt plaats voor de auto en de handgrasmaaier maakt via de motormaaier plaats voor een volautomatische maaier waar je maar één keer voor hoeft te bukken om het ding op de grasmat te zetten. ”Het komt ons niet meer aan de botten”. Onze jeugd zoekt het vertier niet meer in het buitenspelen maar vermaakt zich met de spelcomputer. Tegenover dat minder bewegen staat dat we meer en ongezonder eten. Veel mensen zijn ongezond dik. Als de VVD en de SGP bedoelen dat je geblesseerd kunt raken door sporten dan hebben ze zondermeer gelijk maar zoals Michel Verheidt van de PvdA in de commissie zei: “je kunt ook je enkel verzwikken als je naar de kerk loopt”. Het risico dat je iets ongezonds overkomt, is altijd aanwezig. Kortom…. willen we gezond blijven met z’n allen dan moeten we bewegen. Sport is daar een perfect middel voor. Om de mensen gezond te laten sporten hebben we goede voorzieningen nodig en vakkundige vrijwilligers die de verenigingen besturen of de trainingen verzorgen. Deze twee zaken moeten we als overheid steunen en stimuleren.
Het tweede punt. Het werd in twijfel getrokken of sporten de sociale samenhang wel bevorderd. Laat ik beginnen te vertellen dat er een paar jaar gelden onderzoek is gedaan naar de sociale samenhang in onze gemeente. Dit door de Gereformeerde hogeschool gehouden onderzoek toonde aan dat in de kern Elspeet de sociale samenhang veel beter kon. De verbanden binnen de verschillende kerkgemeenschappen in Elspeet waren wel goed maar daar hield het ook een beetje mee op. We kennen in onze gemeente veel zaken die eigenlijk groepen creëren in onze gemeente. Neem het ouderenwerk en het jongerenwerk wat verdeeld is in algemeen en christelijk. Nu maak ik mijn punt….. de sportvereniging hebben leden uit alle gezindten. Daar komt oud en jong, man en vrouw, jongen en meisje of gereformeerd en katholiek en ongelovig bij elkaar. Hoezo niet bevorderlijk voor de sociale samenhang? Wat mij betreft een ultieme kans om de sociale samenhang te verbeteren.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (27/11/2010)
Hang naar publiciteit en kiezersgunst?
In de laatste Nunspeet Huis aan Huis werd Gemeentebelang door VVD raadslid Ben ten Wolde beschuldigd van “hang naar publiciteit en kiezersgunst”. Bij Gemeentebelang maken we dit soort ongefundeerde beschuldigingen wel vaker mee. Om maar gelijk met de deur in huis te vallen…. we vinden het niet leuk en het went ook nooit.
Ik heb er wel een verklaring voor. De landelijke partijen die in Den Haag de dienst uitmaken zijn in Nunspeet erg klein. Bij de Tweede Kamerverkiezingen of Provinciale Statenverkiezingen zie je dat VVD, PvdA en CDA meer kiezers trekken dan bij de gemeenteraadsverkiezingen. Bij de gemeenteraadsverkiezingen doet Gemeentebelang mee en trekt kiezers bij deze drie partijen weg. Het is dus de "schuld" van Gemeentebelang dat deze partijen niet groter zijn dan ze zijn. Soms steekt de frustratie hierover de kop op en uit zich dan in dit soort uitspraken.
Nu de inhoud van de opmerking. Gemeentebelang is een zuiver lokale club die vooral het belang van de inwoners van de gemeente Nunspeet voor ogen heeft. Dat proberen we zo goed mogelijk te doen. Gelukkig beoordeeld de kiezer dat positief waardoor we al decennia lang de 1e of 2e partij in de gemeente Nunspeet zijn. De VVD opmerking zegt eigenlijk dat wij door de publiciteit te zoeken u misleiden. Laat u zich zo eenvoudig misleiden? Volgens mij niet. U kijkt vooral naar de resultaten toch? In de vorige raadsperiode waren dat veel zaken. Denk daarbij aan Veluvine, kunstgrasvelden voor 3 voetbalverenigingen, een eigen veld voor vv Vierhouten, goedkope woningbouw op de agenda, toerisme in de lift, dorps- en buurtverenigingen krijgen subsidie enz. Klik hier voor nog meer resultaten.
Natuurlijk willen we u laten weten waar we ons voor inzetten of wat we bereikt hebben. Dat is geen hang naar publiciteit maar een dienst. Nogmaals, wij hebben echt niet de illusie dat we u misleiden. Wij hebben juist respect voor alle kiezers. We luisteren graag en “u ziet ons overal". We blijven zoeken naar kansen om het beter te doen. Dankzij onze leden en direct gevolgd door de inwoners van de gemeente leren we nog veel. Het moet en kan altijd beter in Nunspeet!
Tot slot de nog een opmerking van de VVD: "Wij hebben de indruk dat de huidige coalitie nogal overheerst wordt door Gemeentebelang”. Daar kan ik kort in zijn. Wij willen geen dictatuur in Nunspeet en u denkt toch niet dat de SGP en CU coalitiepartners gek zijn? We hebben juiste een zeer goede en hechte samenwerking. Met nadruk op "samen".
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (22/11/2010)
Hoe wilt u wonen?
Afgelopen week had de gemeenteraad een informele bijeenkomst op het gemeentehuis. Het onderwerp was “wonen”. Het was wat mij betreft een zinvolle avond waar we door een aantal inleiders door de wondere woonwereld Nunspeet werden geloodst. De bevolking in Nederland gaat over een aantal jaren krimpen. Dat betekend landelijk dat er minder woningen nodig zijn. In Nunspeet valt dat gelukkig nog mee. In onze gemeente hebben we nu veel grote gezinnen en de trend is dat er in de toekomst kleinere gezinnen zullen komen en door een veranderende maatschappij ook heel veel eenpersoonshuishoudens. We zagen opnieuw dat we in onze gemeente nog maar een beperkt aantal woningen mogen bouwen. Voldoende maar niet wat we graag willen. Dat betekend dus ook dat we steeds minder aan particuliere verzoeken kunnen voldoen. De economische krimp biedt kansen. Vooral voor Nunspeet als toeristische grootmacht. Als mensen minder te besteden hebben zullen ze steeds vaker dicht bij huis blijven. Dus in eigen land. Aan de sector de uitdaging om een groot deel daarvan naar Nunspeet te halen.
De volgens mij laatste kans op een nieuwe woonwijk in onze gemeente is Molenbeek. Gelegen tussen de Molenweg, Elburegerweg en de Bovenweg moet deze nieuwe wijk ontstaan. Gemeentebelang was er tijdens de verkiezingen al duidelijk over. Niet volproppen die wijk. Deze laatste kans moeten we benutten om een wijk te bouwen waar u wilt wonen. Niet alleen de eerste jaren maar ook lang daarna. We moeten daar dus woningen bouwen die u als een warme jas passen. Het aantal woningen moet precies zo zijn dat de wijk ook aantrekkelijk kan zijn. Dat bereik je niet met het nu bekende aantal van zo’n 630 woningen. Zoals ik er nu tegenaan kijk moet dat aantal drastisch omlaag. Ruimte voor groen en voor voorzieningen zoals een school, speeltuin(en), hondenuitlaatplaats en andere zaken. Natuurlijk brengt de grond dan minder op. Dat kunnen we ons niet veroorloven want zoals u weet gaat het economisch niet zo goed in Nederland. Gemeentebelang heeft daar echter wel ideeën over. Daarover hoort u later vast nog wel meer. Het is voor ons een uitdaging om voor onze inwoners de juiste woningen op een juiste plek te bouwen. We doen daarvoor ontzettend ons best.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (15/11/2010)
LPF-achtige toestanden?
Weet u het nog? Hoe destijds de LPF ten onder ging aan verkeerde bemensing? Uiteindelijk was het de doodssteek van de LPF. Nu hebben we de PVV. Dit is ook een partij die snel opkomt. Zonder een oordeel te geven over de visie van de PVV wil ik opmerken dat de leider, Wilders, dit in het juiste tempo doet. Bij de gemeenteraadsverkiezingen dit jaar besloot hij dat de PVV nagenoeg niet mee zou doen. Hiermee voorkwam hij volgens mij dat er mensen namens de PVV op een negatieve manier in het nieuws kwamen. Natuurlijk wil hij ook met de juiste mensen werken. Dat kan alleen als je de mensen met wie je gaat werken een beetje kent. In de fractie van de PVV ging het nu mis. Wat mij betreft goed mis! Iemand die veroordeeld is voor ontucht met iemand onder zijn gezag, zou bij mij zonder meer het veld moeten ruimen. Ik schat in dat dit voor Wilders niet anders is. Op dit moment heeft de PVV echter nog geen beslissing genomen over de zaak. Probleem is dat Kamerlid Lucassen wel uit de fractie kan worden gezet maar niet gedwongen kan worden om af te treden als Kamerlid. Zijn zetel is echter wel nodig omdat het kabinet met de gedoogsteun van de PVV op 76 zetels van de 150 zetels komt. Nu zie je dat ondanks de zorgvuldigheid er toch nog iets mis kan gaan. In het nieuws werd gemeld dat de PVV de kandidaten op de kieslijst door een inlichtingendienst had kunnen laten screenen. Volgens mij is om zo’n onderzoek vragen een schijnveiligheid en komt het de vertrouwensband in een fractie niet ten goede. Het schijnt overigens ook nog veel geld te kosten. Zelf ben ik verantwoordelijk voor de steunfractie van Gemeentebelang. De opleiding en kweekvijver van de fractie. Ik vraag de nieuweling altijd of er nog zaken zijn die ik moet weten. Er moet vertrouwen en wederzijds respect zijn. Als zich bij Gemeentebelang een nieuwe kracht aandient dan hebben we een standaard procedure. Dit geldt voor de vereniging in alle geledingen. Dus bestuur, jong Gemeentebelang, verschillende commissies en natuurlijk de (steun)fractie. Er is altijd een kennismakingsgesprek met de nieuweling door de voorzitter van het bestuur en de fractievoorzitter. Vervolgens gaat betrokkene een tijdje meelopen in de ploeg waar de keuze op is gevallen. Als dat de steunfractie is dan zal hij of zij de eerste periode beginnen als steunfractielid van de fractievoorzitter. Deze twee zullen dus veel samen optrekken en elkaar beter leren kennen. Ook moet er een vertrouwensband ontstaan. Ook Gemeentebelang groeit nog steeds. Dat ondanks de leeftijd van 65 jaar (in 1945 begon het allemaal met Jos Lussenburg). Eigenlijk juist door die leeftijd. We maken al 65 jaar deel uit van de Nunspeetse samenleving en we staan er ook middenin. Meestal is er dus wel iemand binnen de club die de nieuwe kracht wel kent. Wij werken er aan dat Gemeentebelang een club blijft waar u op kunt vertrouwen. En nog mooier……. ook u mag meedoen!
Nu maar afwachten wat de PVV met Dhr. Lucassen doet.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (08/11/2010)
"Fors geldtekort voor scholen"
Bovenstaande kopte De stentor van 6 november 2010. Het gaat over de stichting Primair Openbaar Onderwijs Noord-Veluwe (Proo). Gezien mijn geschiedenis bij het openbaar onderwijs in Nunspeet raakt me dat. Ik heb tussen 1988 en 2001 veel tijd en energie in medezeggenschap en het bestuurlijke van het openbaar onderwijs in Nunspeet gestoken. In die tijd was de gemeente het bestuur van die scholen. Wat mij betreft ging dat goed. Probleem was alleen dat de wethouder met alle schoolbesturen om de tafel zat en dan voor het openbaar onderwijs twee petten op had. Dat loste ik voor hem op door in die vergaderingen het woord namens de openbare scholen te voeren. Saillant detail is het feit dat tijdens de raadsvergadering (december 2002) waar ik geïnstalleerd werd het bestuur werd overgedragen aan de stichting Proo. Binnen het openbaar onderwijs was men daar blij mee. De stemming was namelijk zo dat bij alles wat niet goed ging de gemeente de schuld kreeg. Ik zag dat anders want ik was goed in contact met de gemeente.
De gemeente blijft echter wettelijk verantwoordelijk voor de openbare scholen in Nunspeet. Daarom hebben de gemeenten op de Noord Veluwe de controle bij de regio Noord Veluw gelegd. Op die plek heeft men nu volgens de Stentor geconstateerd dat er zo’n achthonderdduizend euro tekort is bij de stichting Proo. We zijn dus acht jaar verder en kunnen constateren dat een zelfstandig bestuur niet heeft gebracht wat er van verwacht werd. Dat laten de leerlingaantallen op de beide openbare scholen namelijk ook nadrukkelijk zien.
Omdat ik de zaken bij de openbare scholen nog wel volg was het me al opgevallen dat wel heel gemakkelijk met de formatie(hoeveelheid personeel) werd omgesprongen. Te weinig mensen voor de klas en te veel mensen in de directie/overhead. Directeuren die hun taak niet aankunnen met behoud van salaris weer voor de klas. Niet inzetten om jonge (goedkopere) leerkrachten die net van de Pabo komen aan te nemen en daarentegen wel oudere leerkrachten aannemen. Een mix van jeugdig enthousiasme en moderne kennis met ervaring is natuurlijk ook zeer positief voor een team. Toen de gemeente nog bestuur was hadden de twee openbare scholen in Nunspeet samen één fulltime directeur die helaas al geen seconde meer voor de klas stond. Nu zien we ook nog eens twee parttime adjunct directeuren die ook geen seconde voor de klas staan. Verder lopen nog een administratrice, conciërge en intern begeleider door de gang. Zo kan ik nog wel even doorgaan. Voor mij is al heel lang duidelijk dat het bestuur van de stichting Proo niet in control is en dus onvoldoende functioneert.
Nu moet er bezuinigd worden om het enorme tekort weg te poetsen. Dat moet logischerwijs natuurlijk voor een groot deel op de personeelskosten. Dat kan en mag naar mijn mening nooit ten koste van de handjes voor de klas gaan. Dan moet er dus fors worden gesneden in directie en andere overhead. Efficiënter werken en vooral minder vergaderen dus. Terug naar de corebusiness en dus kinderen laten leren in een prettige omgeving.(Dat is nu gelukkig ook nog zo) Persoonlijk denk ik dat de openbare school een terugkeer naar de gemeente ook niet moet uitsluiten als het bestuur in gebreke blijft. De gemeente is en blijft namelijk verantwoordelijk.
Artikel de Stentor: http://www.destentor.nl/regio/veluwenoord/7573759/Fors-geldtekort-voor-scholen.ece
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (01/11/2010)
Teamwerk
Gisteren was ik getuige van een voetbalwedstrijd waar twee spelers van één team met elkaar in gevecht gingen. Mijn ongeloof was groot zult u begrijpen. Als fractievoorzitter van Gemeentebelang probeer ik altijd teamspeler te zijn en het teambelang voorop te stellen. Als je binnen een team het “gevecht” aan moet gaan dan begrijpt iedereen dat dit je positie naar buiten toe verzwakt. De kracht (tijd) die je nodig hebt in teamverband moet je dan besteden om binnen je team te “vechten”. Een aantal teams waar ik in speel: fractie Gemeentebelang, bestuur Gemeentebelang, vereniging Gemeentebelang, Coalitie Gemeentebelang, SGP en CU, gemeenteraad. Ik denk dat ik nog wel iets vergeet maar zo heeft u een indruk. Natuurlijk zijn mijn rollen heel verschillend in de genoemde teams. Duidelijk is wel dat de teams allemaal ergens voor staan. In de coalitie is dat bijvoorbeeld een gemiddelde van de 3 partijen die de coalitie vormen. Op dit moment is de coalitie sterk en weinig met elkaar in gevecht. Dat betekend niet dat we het altijd eens zijn maar we hebben respect voor elkaar standpunten. Over de verschillen in standpunten kunnen we gewoon discussiëren en dan komen we er steeds weer uit. Ook binnen Gemeentebelang moeten we de saamhorigheid en het teambelang hoog houden. Dat lukt ook prima. Gemeentebelang is een grote club met veel actieve mensen. Deze mensen zijn niet zoals bij andere partijen van dezelfde politieke kleur. We hebben echter één ding gemeen: “We zijn Gemeentebelangers”. Mensen die het beste voor hebben met de gemeente Nunspeet en alle inwoners. Natuurlijk is er binnen Gemeentebelang ook wel eens wat. Persoonlijk betreur ik dat dan zeer. Ik zal er dan ook alles aan doen om dit te voorkomen of te herstellen. In de discussie die soms nodig is in een team moet je alleen over de inhoud spreken. Gevaarlijk wordt het als het “op de man wordt gespeeld” Zo ging de fractievoorzitter van het CDA Nunspeet al twee maal de fout in bij de laatste twee raadsvergaderingen. In beide gevallen beviel hem de inhoud van mijn betoog niet en gaf hij een oordeel over de persoon Henry Stulen. Omdat ik beide keren zo verstandig was om hier niet aan mee te doen bleef het daarbij. Soms moet je dus de minste zijn waardoor je dus eigenlijk het team in stand laat. Ik hoop dan wel dat een voorzitter van de raad dit gedrag eens met zo’n iemand bespreekt. Wat de voetballers betreft weet ik niet wat de gevolgen zijn maar een schorsing van een aantal wedstrijden lijkt me toch wel op z’n plaats toch?
Willen we als Gemeentebelang wat bereiken voor deze gemeente dan lukt dat alleen met een goed functionerend college van B&W (een team waar Edward van der Geest in zit), een goed functionerende coalitie, een goed functionerende fractie en tot slot een goed functionerende vereniging Gemeentebelang. Voor de fractie en coalitie ben ik (mede)verantwoordelijk maar als in het college of in de vereniging Gemeentebelang iets niet goed gaat dan mist er dus een schakel. Als ik die schakel kan (helpen) repareren dan zal ik dat natuurlijk ook niet nalaten. U ziet het…… het is een complex geheel. Als teamwerk voorop staat dan gaat het echter vanzelf.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (25/10/2010)
Samen spelen samen leren in Oostwold
Afgelopen week was ik te gast in een klein hotelletje (Het Witte paard) in Oostwold. Oostwold is een kern met 635 inwoners en behoort tot de gemeente Leek in de provincie Groningen. Het hotelletje gaf me gelijk het gevoel dat ik thuis was. Aan de bar werd gesproken over de nabije toekomst van het dorp wat qua inwonersaantal te vergelijken is met Vierhouten. In het dorp zullen verschillende veranderingen gaan plaatsvinden, zoals de realisering van het multifunctioneel centrum Oostwold. Hier zullen worde gehuisvest:
- onderwijs (twee scholen)
- buitensport (twee kunstgrasvelden)
- binnensportvoorziening
- kleedkamers voor de buitensport
- sportkantine
- een peuterspeelzaal.
De dorpshuisfunctie wordt ondergebracht in de sportkantine en de binnensportvoorziening (dit is de grote zaal voor dorpshuisactiviteiten). Daarnaast komt er een dorpssuper en voorzieningen voor kinderopvang.
De mensen met wie ik sprak hadden schoolgaande kinderen. In het dorp zijn 2 scholen, een openbare en een christelijke school. Deze twee scholen moeten nu met gebruik van elkaars ruimten in één gebouw de kinderen les gaan geven. De verschillende ouders verwachten hier nog wel problemen. Vanuit de openbare school niet zozeer maar wel vanuit de christelijke school. Onbegrijpelijk vonden ze dat. Ik begreep plotseling waarom ik me zo thuis voelde. Was het niet Gemeentebelang die riep “Samen spelen samen leren”. Ik persoonlijk denk dat kinderen onbevangen en vooral onbevooroordeeld met elkaar moeten kunnen spelen. Zo werkt dat toch in een samenleving? Iemand die een ander geloof aanhangt of misschien zelfs helemaal niet geloofd heeft toch geen besmettelijke ziekte? Als ouders en als overheid moeten we met respect voor ieders geloofsovertuiging sturen op SAMEN volgens mij. Natuurlijk met respect voor vrijheid van onderwijs maar dat moet niet zo ver gaan dat groepen kinderen als verschillende groepen gezien moeten worden.
De dorspsuper kan daar ontstaan omdat potentiele klanten een startkapitaal bijeenbrachten. Door de aanschaf van een klantenkaart van 75 euro maken ze de start mogelijk en krijgen ze straks ook nog korting. De bemensing van de winkel zal door mensen met een beperking zijn. Precies het idee dat wij als Gemeentebelang opperden bij ons bezoek aan de dorpsvereniging Hulshorst. Toen wist ik niet eens dat Oostwold bestond.
Overigens deed een deel van het project me ook denken aan de door Gemeentebelang beoogde multifunctionele sportvoorziening op de Wiltsangh. Kortom…. uitgerust en ook nog functioneel.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (18/10/2010)
Geheimhouding of niet?
U kunt zich voorstellen dat het voor een raadslid lastig is om te verdedigen dat bepaalde informatie geheim is. De vrager wil namelijk alles weten. Op de website van de Huis aan Huis staat de volgende poll:
Poll - Geheimhouding
De gemeenteraad behandelt geheimhouding van molen De Hoop in de raad. Er zijn financiële stukken over begroting en prijsopgaaf en andere vertrouwelijke informatie mee gemoeid
Wat vindt u?
- Is goed, niet iedereen hoeft alles te weten
- Openheid is noodzakelijk. Zo kan de raad niet vrijuit spreken
De journalist doet z’n werk en wil graag alles weten. Logisch toch? De uitslag is voorspelbaar natuurlijk. De nieuwsvergaarder die de website bezoekt wil ook alles weten en kiest zeer waarschijnlijk voor “Openbaarheid is noodzakelijk” en het 2e deel zal hem of haar worst zijn. Het is overigens lastig voor ons als raadslid om niet vrijuit te kunnen spreken als het onderwerp op de agenda staat. Het is echter geen probleem als we meer willen weten over het onderwerp of als we in hierover willen spreken met collega’s. Dan kunnen we gewoon een besloten vergadering houden.
De noodzaak tot geheimhouding is meestal aanwezig als het gaat om de financiële positie van de gemeente of van een particulier. Als de raad bijvoorbeeld 3 ton euro beschikbaar stelt voor de aankoop van een pand dan is het niet zo handig om dat op voorhand aan de verkoper te laten weten. Het zal dan lastig onderhandelen worden toch? Het kan ook gaan over personen. Ook in dat geval is het in mijn ogen niet zuiver om dit in het openbaar te doen.
Natuurlijk ben ik en is Gemeentebelang voor maximale openheid. U hebt recht om te weten waarom we een bepaalde beslissing nemen wat mij betreft. Maar maximaal is niet hetzelfde als 100%. Soms moeten we zaken achter gesloten deuren behandelen. Dat kan ik voor mezelf verantwoorden in de gevallen die ik in de afgelopen 8 jaar in de raad hebben gehad.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (11/10/2010)
Nunspeet leeft!
Ik weet niet of het u al was opgevallen maar Nunspeet gaat steeds meer leven. Zelf was ik nog op de kermis. Mooi om te zien dat zoveel kleine kinderen tot volwassenen plezier hebben op de kermis. Natuurlijk was ik ook in Veluvine bij een optreden van Lange Frans en later bij Ivo Niehe. Jawel, Veluvine cultuur slaagt er in om grote namen naar Nunspeet te halen. Deze week komt nog zo’n grote naam namelijk Hans Liberg. Natuurlijk was ook afgelopen week het Nunspeets mannenkoor nog te bewonderen in Veluvine. Tja, en wat dacht u van de wilddagen in Vierhouten dit weekend of de boerenmarkt bij molen de Duif vorig weekend. Natuurlijk is er teveel om hier op te noemen. Duidelijk is wel dat de gemeente leeft. Zelf probeer ik zoveel mogelijk mee te krijgen van al die aangename zaken. Ik ben geen fan van Ivo Niehe maar ik zag wel een perfecte show en ontmoette veel mensen. Dat is ook mijn boodschap aan de lezers van deze weblog. Trek er eens op uit en maak samen met al die andere mensen in onze gemeente voorstellingen, evenementen en andere zaken tot een succes. Alleen dan kunnen we de gemeente nog meer laten leven. Natuurlijk is het ook geweldig om bij de vele sportverenigingen die onze gemeente telt eens een thuiswedstrijd te bezoeken. U zult zien, het geeft een mooi saamhorigheidsgevoel.
De politiek leeft!
Tja, ik heb een tijdje getwijfeld of ik wel of niet op deze plek zou reageren op het vertrek van Harm Westerbroek. Mijn twijfel is vooral gebaseerd op het feit dat dit puur een interne SGP zaak is. De SGP is zoals u weet een gewaardeerd coalitiepartner voor ons. We werken veel en goed samen. Dan vertrekt hun wethouder Harm Westerbroek. Dat kunnen en moeten we alleen maar respecteren. “Persoonlijke redenen waarbij uitwerking van onderdelen van het coalitieakkoord een rol speelt” word als reden genoemd in het persbericht van de SGP. Persoonlijk dus! Gelukkig staat de coalitie nog als een huis. Reken maar dat we samen met de SGP en CU daar ook aan blijven werken want alleen door samen te werken kunnen we goede dingen doen voor de gemeente Nunspeet. Laten we vooruit kijken en blijven werken aan uitvoering van het coalitieakkoord. Bij zijn afscheidsreceptie zal ik Harm Westerbroek natuurlijk danken voor de goede samenwerking in de 7 jaar dat hij wethouder was.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (04/10/2010)
Nieuwe regering?
Als lokale politicus volg je natuurlijk de coalitievorming voor een nieuwe regering in Den Haag anders dan iemand van bijvoorbeeld de lokale CDA of VVD. Binnen CDA Nederland is de chaos compleet! Kopstukken gingen voor het congres van afgelopen zaterdag, al in discussie met elkaar via de lokale media. Triest! Dan denk je dat het na het congres voorbij is met deze media-discussie maar niets is minder waar. Ook na het congres gaat de discussie verder via de media. Die arme Maxim! De man wil zo graag en deed zo zijn best. De bloedgroepenstrijd binnen het CDA wordt door de media handig bloot gelegd. Bied een prominent CDA-er een platform om zich te uitten en je hebt nieuws. Waarom doen grote namen als Dries van Agt of Ernst Hirsch Ballin zo dom? Ook de voorstanders van samenwerking zoals Camiel Eurlings kunnen het niet laten om te discussiëren via de media. Triest…. een aanfluiting voor de politiek. Dan de VVD. Zowel Joris Voorhoeve als Gijs de Vries stappen over naar D66. Is D66 en VVD dan ongeveer hetzelfde? Zegt u het maar. De PVV is stil. Stil als een roofdier wat z’n buit binnen heeft en daar heerlijk van geniet. Hoewel… er was al weer een PVV-er die in de cel belandde na een “kopstoot” uitgedeeld te hebben. Wat ben ik dan blij Gemeentebelanger te zijn! Het coalitieakkoord waar het om gaat ziet er wat mij betreft goed uit. Natuurlijk zou ik een aantal zaken graag anders zien maar een persoonlijk optimaal coalitieakkoord kan natuurlijk niet. Dan zou dat een dictatuurakkoord heten. Ik zat zelf een beetje te hopen dat mijn werkgever de Koninklijke Marechaussee onder Defensie weggehaald zou worden en ondergebracht bij het nieuwe ministerie van Veiligheid. Ik zou een boek vol kunnen schrijven met argumenten hiervoor maar de belangrijkste is wel het grote verschil in taken waardoor een natuurlijk wrijving ontstaat tussen de Marechaussee enerzijds en de Landmacht, Marine en Luchtmacht anderzijds.
Nu nog maar even afwachten wat de CDA dissidenten (je zal maar zo genoemd worden) dinsdag gaan doen. Het kan maar zo zijn dat de informateur dinsdagmiddag naar de Koningin moet om te vertellen dat het weer mislukt is. En dan? Wat mij betreft opnieuw naar de stembus. Laten we de partijen die hun eigen club belangrijker vinden dan Nederland maar afrekenen. Er moet toch veel veranderen in Den Haag.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (27/09/2010)
Toegankelijkheid bossen
We willen een groene gemeente zijn. De kernen (Elspeet, Vierhouten, Hulshorst en Nunspeet) hebben een groene uitstraling. Vooral Nunspeets met haar lanen en parken doet hier recht aan. Natuurlijk is Vierhouten “groen” met een accent van huizen. De ligging van Elspeet laat ook het groen doordringen tot in de kern. Hulshorst kenmerkt zich door de schitterende randen van de Veluwe die ook duidelijk haar invloed heeft op de kern. Dan heeft onze mooie gemeente natuurlijk veel, ja zelfs heel veel, schitterende natuur. Als hardloper zie ik daar veel van. De bospaden zijn mij niet vreemd. In de afgelopen decennia hebben we gezien dat door het niet verwijderen van dood hout in de bossen een rommelige indruk ontstaat. Het schijnt dat we daar aan moeten wennen. Ik kan er overigens niet aan wennen. Het is goed voor bijvoorbeeld spechten maar ook voor veel soorten kevertjes en andere beestjes. Ik kan me dan niet aan de indruk onttrekken dat het ook goedkoop is. Dit is echter op dit moment een gegeven en daar moeten we het maar even mee doen. Gelukkig hebben we een aantal jaren geleden kunnen voorkomen dat ook het afgeschoten wild in het bos zou blijven liggen. Dat dreigde ook te gebeuren namelijk.
U leest natuurlijk al tussen de regels door dat ik toch wel enige vraagtekens heb bij de ideeën van de zogenaamde “groene mensen”.
Regelmatig hoor ik van inwoners van onze gemeente dat er steeds meer bospaden “dichtgroeien”. Dit is geen beleid kan ik u verzekeren. De gemeenteraad heeft dit beleid in ieder geval niet vastgesteld in de laatste 10 jaar. Het lijkt er op dat de bosbeheerders (gemeente, Staatsbosbeheer of Natuurmonumenten) dit bewust laten gebeuren. Zelf zag ik ook al regelmatig dat een omgewaaide boom over een pad bleef liggen met als gevolg dat het pad er achter dicht groeide. Voor Gemeentebelang is dat onaanvaardbaar. We moeten met respect voor de natuur daarvan kunnen genieten. Afsluiten van wegen of paden doet daar geen recht aan. Ik wil daarom een oproep doen! Laat ons weten of u voorbeelden hiervan kent en wij zullen ons inzetten voor het open houden van deze paden. Het bos is voor iedereen!
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (20/09/2010)
Hilariteit in commissie Algemeen Bestuur.
In de commissie Algemeen Bestuur (AB) van afgelopen week was de sfeer zoals meestal erg goed. Helaas zijn daar weinig getuigen van. Of is het juist omdat er weinig getuigen zijn? Geen pers of publiek kan namelijk een kans zijn om dingen anders te zeggen of te benoemen dan gebruikelijk.
In de laatste commissie AB werd door het CDA en door mij gebruik gemaakt van de rondvraag met vragen over handhaving in de 30 km/u zones en dergelijke. De politie kan, zoals u ongetwijfeld weet, het werk niet meer aan. Hierdoor is de politie gedwongen om te prioriteren. Het resultaat is dat de politie niet overal prioriteit kan leggen bij snelheidscontroles of andere verkeersovertredingen. Als raadslid wordt je daarover aangesproken door burgers. Het raakt vaak het woongenot van mensen en zeker ook het veiligheidsgevoel. Als politicus weet je dat de politie simpelweg de personele capaciteit niet heeft om aan alle handhavingsverlangens van burgers te voldoen. Als volksvertegenwoordiger moet je nadat je bent aangesproken over dit onderwerp beslissen over een vervolg. Hierbij loop je het risico dat je een, voor de individuele burger zeer belangrijk punt, als onbelangrijk gaat behandelen. De andere kant van dit verhaal is dat je ook moet uitkijken dat je als raadslid niet elk klein puntje op het bordje van het college van B&W gaat gooien. Gemeentebelang besloot in dit geval de burgemeester te vragen om handhaving met de politiechef te bespreken. Mijn vraag ging overigens over de F.A. Molijnlaan tussen de spoorwegovergang en de Spoorlaan. Hier speelt de veiligheid een grote rol wat voor mij de doorslag gaf om de vraag te stellen.
De burgemeester gaf in zijn beantwoording aan dat de politie vaak de bal weer bij de gemeente legt omdat de inrichting van de weg soms uitnodigt tot te snel rijden. Dit wekt bij mij een beetje irritatie. Ik reageerde daarom en vergeleek dit met iets wel heel lachwekkends. Het was echter wel heel serieus bedoeld van mij. Ik vergeleek het namelijk met de onzedelijke betasting van een meisje in een kort rokje. Volgens mij mag dat korte rokje nooit een excuus zijn om aan dat meisje te zitten. Natuurlijk mag de politie in dit geval nooit “eigen schuld” zeggen. Collega’s dachten vervolgens, bij wijze van grap, dat een meisje in een kort rokje langs de F.A. Molijnlaan het verkeer wel af zou remmen. U begrijpt dat de hilariteit groot was.
Ik hoop echter wel dat mijn boodschap duidelijk was. Het te snel rijden begint met de voet van een bestuurder op het gaspedaal. Deze voet wordt aangestuurd door de hersenen. Je moet de “kwaal” bij de bron aanpakken denk ik dan maar. Tussen de oren dus. We moeten met z’n allen bewuster worden van ons soms ongewenste gedrag. Vervolgens moeten we de wil hebben (krijgen) om dit gedrag te veranderen. Meestal is dan een bekeuring een adequaat middel.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (13/09/2010)
Gemeente op kosten gejaagd.
Ergens in 2005 kregen we in de gemeenteraad een bestemmingsplanwijziging voorgeschoteld voor “De Heuvels” aan de Plesmanlaan. De bestemming moest van Maatschappelijke voorzieningen naar Wonen. Op zich niet zo bijzonder. Wat het bijzonder maakt is het feit dat er toen al problemen waren met het recht van overpad voor de achter dat gebouw liggende Verschoorschool. Destijds waren we bij Gemeentebelang al niet enthousiast om de bestemming te wijzigen zonder dat dat die problemen waren opgelost. Omdat je voor een bestemmingsplanwijziging puur ruimtelijk moet oordelen ging het feest voor de nieuwe eigenaar van De Heuvels toch door. De problemen rond het recht van overpad voor de Verschoorschool werden alleen maar groter. Nu, 5 jaar later krijgen we in de raad een verzoek (what’s in the name? We kunnen niet anders dan instemmen) om even 120.000 euro te betalen. Van dat bedrag komt 30.000 euro terug van de eigenaar van De Heuvels. Je kunt stellen dat dit een dure bestemmingsplanwijziging was. Een individueel belang kost de gemeenschap dus 90.000 euro! Iets wat nooit meer mag gebeuren!
Hoe kon dit gebeuren? Omdat de spanningen hoog opliepen tussen de Verschoorschool en de eigenaar van De Heuvels heeft de gemeente Nunspeet een mediator (bemiddelaar) ingezet. Volgens de beantwoording van de verantwoordelijk wethouder Westerbroek bleef het daarna, ook voor het college van B&W, erg lang stil. De stilte werd voor het college en daarna voor de raad doorbroken toen er plotseling een rekening kwam voor de al gerealiseerde oplossing. Het college was dus niet leading in dit geval. Dit kwam het college natuurlijk op forse kritiek te staan in de commissie afgelopen week. De wethouder deed het enige juiste en bood excuses aan en verklaarde maatregelen te hebben genomen om herhaling te voorkomen.
Voor een raadslid is dit natuurlijk een vreselijk gevoel. We proberen juist het algemeen belang zoveel mogelijk te dienen en we doen er alles aan om verantwoord met gemeenschapsgeld om te gaan. In beide gevallen hebben we gefaald! Ja, dat doet pijn.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (06/09/2010)
Verhoging bedrag boetes.
Afgelopen week vernamen we dat de huidige regering (CDA en CU) voornemens is om de verkeersboetes met ingang van 1 januari 2011 met 15% te verhogen. De maatregel moet de schatkist ongeveer 50 miljoen euro opleveren. Het kabinet hoopt ook dat het bijdraagt aan een veiliger verkeer. Dit maakt mij boos, erg boos. Niet om de verhoging van de boetes op zich maar vanwege het doel. Zelf heb ik als marechaussee natuurlijk ook veel bonnen geschreven. Ik weet nog dat ergens in de jaren 90 van de vorige eeuw ook bij de Koninklijke marechaussee het aantal bonnen wat een individu uitschreef belangrijk werd. Er werd plotseling van ons verwacht dat we een bepaald aantal bonnen per maand schreven. Ook hier was ik erg boos om en ik kelderde daardoor gelijk uit de top van onze ranglijst. Zoals u ongetwijfeld weet zijn we bij Gemeentebelang voor een strikt handhavingsbeleid. Dit moeten we altijd weer uitleggen omdat onze samenleving van gedogen aan elkaar hangt. We kunnen het ook uitleggen. Het beboeten van een persoon moet gedragsverandering tot doel hebben. Dus een boete voor overschrijding van de maximum snelheid, door een bestuurder, moet tot doel hebben dat die bestuurder zich in de toekomst beter aan de snelheid houdt. U begrijpt dat de hoogte van de boeten dan een lastig onderwerp is. Iemand met heel veel geld neemt een boete op de koop toe en een bijstandsmoeder kan een tijdje geen vlees eten. Het effect is dus verschillend. Daarom hebben sommige landen inkomensafhankelijke boetes. Handhaving van andere zaken zoals op gebied van bouwen of brandveiligheid is noodzakelijk in het kader van veiligheid maar zeker ook om te voorkomen dat het een rommeltje wordt in onze gemeente. Niet de brutalen hebben de hele wereld maar de rechtvaardigen wat ons betreft. Iemand die bouwt zonder of buiten de vergunning moet zonder schroom keihard worden aangepakt. Dit in het kader van rechtvaardigheid maar zeker ook om wenselijk gedrag te bewerkstellingen bij de samenleving.
Nu even terug naar die verkeersboetes. Het mag nooit tot doel hebben om de schatkist te vullen. NOOIT! Dat komt op hetzelfde neer dat we bij lege cellen hogere gevangenisstraffen gaan geven. De politie mag wat mij betreft niet afgerekend worden op het aantal bonnen of proces-verbalen. Die afrekening moet plaatsvinden op resultaten in de samenleving. Het trieste nu is dat een politiekorps gekort wordt als de samenleving het goed doet. De preventieve werking van handhaven in het verleden zijn een nagel aan de doodskist van een politiekorps nu. Ja, ik durf te zeggen dat dit dom is. Het veroorzaakt een jojo effect. Het gaat goed dus gaan we naar minder politie. Minder politie veroorzaakt minder gedragsverandering of behoud van gewenst gedrag en we hebben weer meer politie nodig. Naast al deze zaken denk ik dat de verhouding in strafmaat tussen een eenvoudige verkeersboete en een zwaar misdrijf helemaal zoek is. Voor een moord kan iemand maar zo, slechts, een paar jaar gevangenisstraf krijgen. Als je dat afzet tegen de soms erg hoge boetes dan snap ik er niets meer van. Bij zwaardere misdrijven zie je dus ook dat iemand TBS krijgt als er weinig kans is op gedragsverandering door het ondergaan van gevangenisstraf. Dat neemt niet weg dat ook bij de zware zaken rechtvaardigheid een rol moet spelen. Een beroepsmoordenaar neemt een gevangenisstraf gewoon op de koop toe zoals het nu gaat. Volgens mij doet hij of zij dat niet als hij of zij nooit meer vrij komt.
Nu maar hopen dat het Haagse nog eens tot wijsheid komt.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (30/08/2010)
Schadelijke politiek
Regelmatig bereikt mij de vraag wat ik nou als lokale politicus vind van de huidige formatie van een nieuwe regering. Dus ik zal er maar eens een stukje tekst aan wijden.
Wat mij persoonlijk betreft is dit de juiste coalitie. Vooral omdat de VVD en de PVV de grote winnaars waren van de verkiezingen. Alles wijst er op dat het CDA de enige andere partij is die een kabinet met standpunten van de VVD en de PVV mogelijk maakt.
Om een stabiele regering te kunnen vormen is het verstandig om de PVV daar buiten te laten. De PVV is erg jong en groeit erg snel. De geslepen Wilders heeft geleerd van de val van de LPF. Het is moeilijk om voldoende goede mensen met hart voor de partij te vinden. Dat is zelfs lokaal al moeilijk dus kan ik me voorstellen dat dit ook landelijk een probleem is. Als de PVV dus alleen in de 2e kamer zit dan is de partij eenvoudiger stabiel te houden. Hierdoor kan dus de regering van CDA en VVD ook stabieler regeren. De VVD gaat graag mee in dit scenario. Politiek ligt de PVV niet zo ver van de VVD. Het CDA is nodig voor deze coalitie en zou dit dus slim kunnen uitbuiten.
Wat mij betreft is Maxim Verhagen een sluwe vos. Hij pakt het erg slim aan. Eerst de boot afhouden door niet te willen praten voordat PVV en VVD er uit zijn en dan onder druk van Lubbers toch mee doen. Als ze willen dat het CDA meedoet dan moeten ze Maxim wel veel geven zodat hij zijn achterban ook mee krijgt. Nu zijn achterban vooral via de media communiceert, kan Maxim natuurlijk zijn onderhandelingspartners nog meer vragen. Is dat handig wat het CDA doet? Nee!@# helemaal niet! Het CDA blijkt een onstabiele partij die via de media discussie voert. Uit alle hoeken en gaten van het land duiken CDA-ers op die denken dat ze er (nog) toe doen om ongezouten hun mening te geven. Is dit een slim spel om Maxim in een nog sterkere onderhandelingspositie te brengen of is dit een blijk van geen vertrouwen in de bestuurlijke structuur binnen het CDA? Geen idee maar de burger zal de politiek hier in algemene zin niet om waarderen. Het CDA staat bekent om de “spelletjes” in de achterkamertjes. Het is een publiek geheim dat de partij elkaar baantjes toedeelt en op slinkse wijze elkaar de bal toespeelt. Nu barst de bom en ik denk dat ook hier een stagnatie in komt. Het CDA is volgens mij nu bezig aan haar eigen ondergang. Dat valt natuurlijk vooral de mensen binnen het CDA zelf te verwijten hoewel ze natuurlijk altijd zullen wijzen naar Wilders.
De VVD is de onopvallende 3e partij. De VVD straalt gezag uit en Mark Rutte laat zien dat hij een leider is. Dit is tenminste mijn persoonlijke objectieve waarneming. In stilte laat de partij Mark zijn werk doen en ze zullen hem beoordelen op het resultaat.
Tot slot ben ik van mening dat de PVV op dit moment zelfs de stabiliteit van de VVD nadert. Openlijk geen gemor zoals bij het CDA en Wilders laat zien dat hij zich keurig houdt aan de code van radiostilte die is afgesproken. Hij reageert amper of niet op de CDA aanvallen. Verstandig wat mij betreft.
Nog kort even inhoudelijk. Ik begrijp de zorg bij het CDA wel. De PVV doet zo nu en dan uitspraken die absurd zijn. Ik hoef de kopvoddentax of het verbieden van de Koran maar te noemen. Zoals vele andere Nederlanders deel ik echter wel een aantal zorgen die de PVV heeft. Denk aan onze zorg voor ouderen (zie mijn vorige weblog) of de vermoslimisering van Nederland of Europa. Ik ben bevriend met veel mensen die moslim zijnen daar kan ik het zeer goed mee vinden. Het gaat ook niet om mensen maar om de opbouw van een samenleving. Kijk in alle landen waar verschillende bevolkingsgroepen van nagenoeg gelijke grote naast elkaar leven daar is het altijd oorlog. Denk dan aan de Balkan of aan de stammenstrijd in verschillende Afrikaanse landen. Het is niet mijn angst voor de individuele mens maar juist voor groepen die elkaar niet verdragen. Als je dan kijkt naar de verdraagzaamheid ten aanzien van “anders denkenden” in de meeste moslimlanden dan denk ik dat het beter is om de verschillende samenleving niet te integreren maar te laten samenwerken. Let op! Ik ben alleen van mening dat we hier op een goede manier mee om moeten gaan en niet dat we moslims als “andere” mensen moeten zien.
Voor mij is samenwerking met een partij als de PVV altijd een optie. Je bent namelijk niet verplicht om achter elkaars standpunten te staan om samen te werken.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (23/08/2010)
Ouderenzorg
Deze week kreeg ik een mailtje met onderstaande tekst. Hoewel soms iets chargerend is het wat mij betreft een zeer rake constatering. Leest u zelf maar:
Laten we onze bejaarden in de gevangenis zetten en de criminelen in een verpleeghuis!
Op deze manier hebben de bejaarden toegang tot douches, hobby's, en wandelingetjes.
Ze krijgen dan ongelimiteerd gratis medicijnen, medische – en tandheelkundige behandelingen, rolstoelen enz.
Bovendien krijgen ze geld in plaats van te moeten betalen.
Ze worden constant via videocamera’s in de gaten gehouden dus ze kunnen direct geholpen worden als ze vallen of hulp nodig hebben.
Hun beddengoed wordt twee maal per week gewassen en al hun kleding wordt gewassen en gestreken naar hen terug gebracht.
Een surveillant checkt elke 20 minuten hoe het met ze gaat en brengt maaltijden en hapjes naar hun cel.
Ze kunnen familiebezoek ontvangen in een vertrek dat speciaal hiervoor ontworpen is.
Ze hebben toegang tot een bibliotheek, de sportzaal, ‘n geestelijke raadgever, het zwembad en mogen een opleiding volgen.
Eenvoudige kleding, schoenen, slippers en hulp zijn gratis voorhanden .
Privékamers voor allen met een tuin waar oefeningen gedaan kunnen worden.
Elke bejaarde heeft de beschikking over een computer, ‘n TV, ‘n radio en dagelijkse telefoongesprekken.
Een bestuur met managers is aangesteld om klachten in behandeling te nemen en de surveillanten moeten zich aan een strenge code hoe de bejaarden te behandelen, houden.
Terwijl aan de andere kant…
De criminelen koud eten krijgen, en alleen worden gelaten zonder dat er naar ze omgekeken wordt.
De lichten gaan om negen uur ’s avonds uit en douchen kan eens per week.
Ze wonen in een kleine kamer, betalen 5000 euro per maand en hebben geen enkele hoop er ooit nog uit te komen..
Zet je toch wel even aan het denken niet?
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (16/08/2010)
Belangstelling voor wilde zwijnen positief!
Via de media hoorde ik dat er op de Veluwe mensen zijn die wilde zwijnen voeren. Dit zijn vaak toeristen maar ook de Veluwenaar zelf. Ik las ook dat Staatsbosbeheer van mening is dat dit een probleem is. Het voeren van wilde zwijnen levert kort gezegd tamme zwijnen op die vrijer worden en zelfs de weg op lopen volgens Staatsbosbeheer. Daar ben ik het mee eens natuurlijk. Is dit nieuw? Nee, natuurlijk niet. Toen ik in 1987 op de Marechausseebrigade Nunspeet kwam te werken werd ik door een ervaren collega wegwijs gemaakt in het gebied. Een onderdeel daarvan was het kijken naar de handtamme zwijnen bij Gortel. Het maakte destijds op mij een geweldige indruk. Ik woonde destijds nog in Vriezenveen en had alleen nog maar wilde zwijnen gezien in een hok. Na vele jaren wonen in Nunspeet en vooral ook werken bij de Marechaussee op de Veluwe is dat nu wel anders. Wat ik zeggen wil is dat een toerist die unieke beleving wil. Dan kun je de negatieve benadering zoeken en gaan verbieden of zo maar daar geloof ik niet in. De toerist wil op de Veluwe genieten van bos, heide, water en zeker ook fauna. In de laatste Nunspeets Belang kon u lezen dat Gemeentebelang dit onderwerp als een kans ziet. Een kans om toerisme te stimuleren. Ja, dat was al voordat de “overlast” in het nieuws kwam. Bij Gemeentebelang hebben we veel leden en één van deze leden bracht ons op dit idee. We moeten zorgen dat er een wildpark komt. Een afgezet stuk natuur waar voldoende wild in loopt zodat het gezien kan worden. Daar kun je dan als toerist, maar ook als eigen inwoner, genieten van het wild. Dit maakt de noodzaak om elders wild te voeren en te kijken overbodig. Het zal aantrekkingskracht hebben op toeristen. Iedereen blij dus.
Over heide en natuur gesproken….. vergeet u niet om mee te doen met de Nunspeetseheideloop op zaterdag 21 augustus a.s. Zie http://www.nunspeetseheideloop.nl.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (09/08/2010)
Prioriteren met centen
We moeten ook in Nunspeet fors bezuinigen. Je hoort overal de subsidieontvangers hun zorg al uiten. Veel van deze ontvangers hebben overigens we begrip voor een eventuele korting. Ik wil nu niet vooruitlopen op de Nunspeetse situatie. Wel kan ik een aantal zaken noemen die niet of nauwelijks op de Nunspeetse begroting drukken.
Onlangs keek ik naar het tv programma Knevel & vd Brink. Daar zat onder andere Johan Derksen die hoofdredacteur van Voetbal international is. Ook zat er een mevrouw die op pijnlijke wijze de tekortkomingen in de ouderenzorg onder de aandacht had gebracht. Johan Derksen was op deze wijze geen voorstander van een WK voetbal in Nederland en België omdat dit vele miljoenen zou gaan kosten aan belastinggeld terwijl de Wereldvoetbalbond met zakken vol geld naar huis gaat. Johan Derksen zag de vele miljoenen liever naar de ouderenzorg gaan. Hier was ik het helemaal mee eens. Een ander punt is die enorme bouwput langs de A28 bij Hulshorst, Ergens in 2005 stemde de Nunspeetse Gemeenteraad over de zogenaamde “Hierdensepoort”. Deze poort moest het leefgebied van het wild en andere fauna vergroten. Er komt nu een groot viaduct over de A28 en over de daarnaast gelegen spoorlijn. Een project was de belastingbetaler honderden miljoenen kost. In 2005 was Gemeentebelang de enige partij die tegen deze geldverslindende onzin stemde. Destijds stelde men dat de herten zoals dat vroeger ook kon water moesten kunnen drinken in het Veluwemeer. Volgens mij was dat vroeger de Zuiderzee en was het zoutwater!?! Nu al verwacht men dat het aantal grote zoogdieren dat gebruik gaat maken van de wildwissel over de A28/spoorlijn erg weinig zal zijn. Vervolgens zeggen de voorstanders dat het dan wel goed is voor kevertjes en rupsjes. Tijdens een dauwtrapexcursie door het betreffende gebied maakte een van de deelnemers al een opmerking dat we er altijd nog auto’s over kunnen laten rijden als het project niet lukt. Ook hier zou ik een beter bestemming kunnen verzinnen voor de vele miljoenen belastinggeld. Wat mij betreft moeten we vooral investeren in gezondheid, mensen en onze aardbol en alles wat daar bij hoort. De mensen moeten gezond kunnen leven nu en over 100 jaar. Natuurlijk is ons welzijn ook een belangrijk item en dat hangt weer nou samen met de economische toestand. Veiligheid is een noodzaak! Je kunt kerngezond en erg gelukkig zij maar daar schiet je niets mee op als vermoord wordt. Nu chargeer ik natuurlijk maar u begrijpt wat ik bedoel. Tja, en straks moeten we in Nunspeet de bezuinigingen goed overdenken. Het coalitieakkoord geeft al een grove richting. Heeft u nog ideeën? Laat het alstublieft weten?
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (02/08/2010)
Toerisme vergeleken
Ja, ja, weer terug van vakantie. Samen met echtgenote Janneke lekker in eigen land gebleven. We hebben onze caravan op Strandcamping Groede (Zeeuws Vlaanderen) gezet. Wat mij betreft een aanrader. Hoewel het dan vakantie is bekijk je toch veel zaken met de ogen van een raadslid. Ik constateerde dat het erg druk was in dat deel van Zeeland. Veel toeristen met zichtbaar veel plezier. Al die mensen genieten van de natuur en de georganiseerde activiteiten. Veel bezoekers op het mooie strand natuurlijk. Tijdens mijn vele hardlooptochtjes liep ik altijd tussen de fietsende toeristen die zowel van de duinen als het achterland genoten. De activiteiten waren keurig op elkaar afgestemde jaarmarkten, avondmarkten of nachtmarkten. De dorpen zaten elkaar daar niet bij in het vaarwater want er was maar op één plek tegelijk een jaarmarkt. Natuurlijk waren er ook andere activiteiten zoals “Groede podium” waar kinderen kennis konden maken met dieren en de natuur. Ik bezocht o.a. de avondmarkt in Sluis samen met Janneke. Een geweldig succes. Het was er erg gezellig en erg druk. Ik constateerde een paar verschillen met de markten op dinsdag in Nunspeet of zelfs de nacht van Nunspeet. Ten eerste het grote voordeel van Sluis is dat je een behoorlijk rondje kon lopen omdat het winkelhart voor het grootste deel uit een rondje bestond. De live muziek was zondanig opgesteld dat ze elkaar niet stoorden. De muziek was voor elk wat wils en overal waren gevulde terrassen. Onderweg kwam je ook nog allerlei voorstellingen tegen zoals bij de nacht van Nunspeet.
Waar kan ik als raadslid wat mee? In onze gemeente hebben we natuurlijk geen Noordzeestrand maar we hebben wel het Veluwemeer. Gemeentebelang roept al jaren dat we “Nunspeet aan zee” willen. Daar hebben we enorme toeristische kansen. Op bijvoorbeeld camping de Hoge Bijssel ligt een prachtig stukje strand. Dat moeten we meer hebben en dan ook nog openbaar. Water en strand trekt namelijk altijd. Ook moeten we volgens mij meer streven naar een winkelhart in de kern Nunspeet waar een rondje lopen mogelijk is zonder onderbreking van activiteit (winkels). Dat zijn zaken waar we als raad invloed op kunnen hebben. In de laatste Nunspeets Belang stond overigens ook een heel stuk tekst van Gemeentebelang over dit onderwerp. Ik zal vragen om deze tekst ook op onze website te plaatsen zodat u er ook hier kennis van kunt nemen.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (26/07/2010)
Goed voorbeeld 2
Binnen de gemeente Nunspeet weten we allemaal hoe het werkt met parkeren op de Markt in Nunspeet. Het moet keurig in de vakken en je moet de parkeerschijf zetten. De maximum parkeerduur is 1 ½ uur. (overigens zou dit wel eens langer kunnen worden binnenkort) Enkele jaren geleden was er een dame in Nunspeet werkzaam die daar toezicht op hield. Toen ze met haar werkzaamheden begon kregen alle Nunspeters een hekel aan haar omdat ze royaal bekeuringen uitschreef. Na een tijdje sprak men alleen nog maar respectvol over haar want ze werkte zonder aanziens des persoons. Dus het maakte niet uit wie je was of wat je was. De eigen inwoners keken dus wel uit om hun auto onreglementair te parkeren op de Markt. Dat gold trouwens ook voor het fietsen in de Dorpsstraat! Helaas vertrok deze dame en zagen we het gedrag van de parkeerders (fietsers) veranderen. Het werd een chaos. Nu nog steeds is het niet op orde ondanks de aanstelling van een nieuwe toezichthouder. Volgens mij komt dat door een inconsequente werkwijze. Fulltime altijd een bekeuring bij een overtreding maakt dat mensen zonder twijfel zich aan de regels houden. Zero tolerance dus. Maar nu het goede voorbeeld. Collega’s van de toezichthouder werken ook niet echt mee. Zo zag ik laatst een auto met een groot gemeentelogo buiten de vakken en zonder schijf geparkeerd staan en pas nog een brandweerauto met dezelfde overtreding. En ja ik ben marechaussee dus ik weet dat het parkeren was. Dus een overtreding. Wat moet je dan als raadslid? Wat ik doe is de directie van de gemeente of de brandweercommandant hier op aanspreken. Laten we met z’n allen het goede voorbeeld geven en spreek elkaar er ook op aan!
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (19/07/2010)
Goed voorbeeld?
Afgelopen week stond ik even bij te praten bij Martin Mol in de winkel (Faunaland Berben) aan de Stationslaan. Op dat moment werd mijn aandacht getrokken door een jonge moeder met haar zoontje van een jaar of 6. Het leuke blonde ventje had een al even leuk hondje aan de lijn. Zijn moeder sjorde een grote hoeveelheid tassen van de Action met zich mee. Op het moment dat moeder de Stationslaan aan het oversteken is tussen Faunaland en café De Zaak zakt het hondje door de achterpoten om op de stoep voor “De Zaak” zijn behoefte te doen. Het jongetje roept luidkeels zijn moeder! De moeder liep door met de tassen en riep iets naar het jongetje wat ik niet verstond. Schichtig keek het jongetje om zich heen, duidelijk in de steek gelaten door zijn moeder. Het hondje draaide vervolgens een keurige bonus voor het terras van “De Zaak”. Toen het hondje klaar was liep het jongetje weg richting zijn moeder die de tassen in haar auto aan het laden was zo’n 40 meter verderop. Toen ik dat zag dacht ik dat de moeder wel terug zou lopen om de hondendrol op te ruimen. Helaas…….. Na enige minuten ging ik samen met Martin kijken en zagen we dat moeder, zoon en dader (het hondje hoewel hij niet schuldig is natuurlijk) vetrokken waren en de hondenpoep als dank achter hadden gelaten. Martin had nog geroepen dat hij hondenpoepzakjes verkocht! Achter de toonbank greep Martin zo’n zakje en hij liep naar de overkant. Keurig verdween de drol in het zakje en werd het geheel door Martin in een container gedropt. Martin gaf dus het goede voorbeeld en de moeder had “schijt”aan iedereen en gaf natuurlijk het verkeerde voorbeeld naar haar zoontje. Jammer!
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (12/07/2010)
Haags gekronkel
Onlangs gingen we allemaal naar het stembureau om de leden van de 2e kamer te kiezen. De uitslag gaf een winst weer op rechts zoals u ongetwijfeld weet. De grootste partij mocht de verkenning voor een te vormen regering starten. Mark Rutte pakte het stokje op en ging aan het werk. Logischerwijs verkende hij VVD-PVV-CDA. Het CDA bleek niet mans genoeg om gelijk te zeggen dat ze niet met de PVV in zee wenste te gaan. Het CDA kronkelde wat en verklaarde dat eerst de VVD en de PVV er maar eens uit moesten komen. Belachelijk wat mij betreft. Dus als VVD en PVV op één lijn waren gekomen zou de onderhandeling opnieuw beginnen met het CDA en zou het lijken dat de VVD en PVV als één partij functioneerde. Het CDA kronkelt als vanouds dus. Nadat paars al vrij snel een schone dood stierf moest een zogenaamd “middenkabinet” met VVD-CDA-PvdA worden verkend. De PvdA deed niet mee en wilde paars+ met Groen links en D66. Tja….. dan deden we het bij Gemeentebelang als winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen toch beter. Het ging snel en was logisch. We hebben een sterk coalitieakkoord voor een goede toekomst van onze gemeente. Wat ik met deze weblog wil zeggen is dat ik hoop dat onze volksvertegenwoordigers in Den Haag eens snel ophouden met het gekronkel en het belang van Nederland meer gaan dienen. Voor mij is het duidelijk dat de partijen in Den Haag de finale nog niet eens hebben gehaald. Ze zitten volgens mij nog in de fase om het WK te bereiken. Triest dus.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (05/07/2010)
Voorlopige redding politie
Ik kan u vertellen dat mijn geluk niet op kon toen ik las dat de personele bezuinigingen bij de politie tot 2012 niet plaats zullen vinden. De burgemeesters uit het gebied (regionaal college) zijn bij elkaar geweest en hebben dat besloten. Er is onderzoek gedaan naar de wijze waarop de verdeling van de politiecapaciteit tot stand zou zijn gekomen. Op basis van de uitkomsten van dit onderzoek en de laatste landelijke ontwikkelingen heeft het Regionaal College besloten om de krimp in de geografische teams uit te stellen tot 2012 en de uitgangspunten van de herverdeling te gebruiken bij interne sturing op werkaanbod en bij het verder doorontwikkelen van de regio. Helaas lezen we nog wel uitstellen! Toch kunnen we stellen dat de krimp van 176 fulltime mensen niet doorgaat tot 2012. Waar leven is daar is hoop moet je dan maar denken. Als Gemeentebelanger ben ik natuurlijk voor strikte handhaving “zero tolerance ”. Dat is rechtvaardig en daar gaan we voor. Om dit te bereiken hebben we natuurlijk wel voldoende mensen nodig die dat moeten doen. U en ik weten dat we nu al te weinig politie op straat zien en geloof me als ik zeg dat inkrimping van het politiepersoneel het er niet beter op maakt. Onlangs sprak ik Annelore Roelofs
Korpschef politie Noord- en Oost-Gelderland. Wat mij opviel was haar motivatie om de personele inkrimping te verdedigen. Mijn stelling was dat er eerst gezocht moet worden naar minder papierwerk voor de politie en dan kijken wat dat oplevert aan blauw op straat. Ze gaf me daarin niet helemaal gelijk want zei ze: Wij moeten ons verantwoorden dus kan het niet minder. Ze doelde daarmee op het zogenaamde planning en control gebeuren. Dus een heel hok met mensen die druk is om verantwoording af te leggen over het werk van de politie. Wat mij betreft onzin! Laat die mensen maar een blauw pak aantrekken en de straat op gaan. Natuurlijk moet je wel plannen en zorgen dat je ook de komende jaren goed met je centen en mensen omgaat. Maar ik zit niet te wachten op al die tellijstjes van de politie. Wat ik als politicus wil is een veilige samenleving en het vertrouwen dat dit zo blijft. Daarnaast moet justitie ook met de politie om de tafel. Is al dat papierwerk wel nodig? Kan het niet wat korter en minder? Overigens werd bij de bijeenkomst waar ik Annelore Roelofs sprak ook een presentatie gegeven over de nieuwe structuur als het gaat om politiebureaus. Een teamchef van de politie Doetinchem was zeer gemotiveerd om dit ordinaire bezuinigingscenario te verdedigen. Vreemd dat de politietop ons voorhoud dat het straks allemaal beter wordt. Zoals u kunt lezen is het bij mij niet gelukt. Ik ben van mening dat u bepaald hoe groot uw probleem is waar u de politie voor nodig heeft. Nu al en straks helemaal bepaald de politie dat voor u door te beslissen of u nu of later aangifte mag doen. Ik weet dat er veel politiemensen op straat hier ook moeite mee hebben. Laatst hoorde ik van een jonge agent dat hij op een bureau aanwezig was toen de voordeur bel ging. Hij mocht de deur niet open doen want het bureau was gesloten. Deze jongeman had zich het politievak anders voorgesteld. Laat duidelijk zijn dat ik een fan ben van de politie en veel respect heb voor de mensen die daar werken. De cultuur moet anders worden en daar pleit ik voor.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (28/06/2010)
Botsing
Als gemeenteraadslid heb je wel eens dat er besluiten moeten worden genomen die verstandelijk moeten worden genomen terwijl je gevoel het tegenovergestelde aangeeft. Dat was heel nadrukkelijk het geval in het dossier Delicio. Uw weet wel, de bouwput op het Veluwetransferium waar Delicio gepland was. Een dossier wat al jaren loopt en ook de nodige stukken papier telt. Mappen vol! Als gemeenteraad, dus overheid, stel je kaders en stel je verordeningen e.d. vast. Daar gaat het college van B&W mee aan het werk. Simpel gezegd delegeert de Gemeenteraad haar werk aan het college van B&W die het dan uitvoeren. De gemeenteraad controleert dan of het college van B&W dat goed doet. In dit geval heeft het college van B&W enkele jaren geleden de opdracht van de raad gehad om te gaan onderhandelen met Delicio nadat de voorlopige bouwvergunning voor het Veluwtransferium was ingetrokken. Delicio eiste een schadevergoeding die volgens de raad en college veel te hoog was. De burgemeester kwam uiteindelijk terug bij de raad met de mededeling dat de onderhandelingen mislukt waren. Helaas! Hierna volgde de gang naar de rechter. Als raad of college moet je dan op afstand blijven omdat de rechter altijd gelijk heeft en je de rechtsgang niet wilt en mag belinvloeden of belemmeren. Uiteindelijk kwam enkele weken geleden Delicio met een voorstel om de zaak in den minne te schikken. In het kort kwam het hier op neer. De gemeente zorg zou dragen voor het dichten van de bouwput (€37.000 tot €51.000) de erfpacht canon die Delicio nog moet betalen (€40.000) moest worden kwijtgescholden en Delicio vroeg nog een schadevergoeding van €50.000. Tussen Delicio en de gemeente is kort voor de laatste raadsvergadering een vaststellingsovereenkomst gesloten. In de vaststellingsovereenkomst is vastgelegd dat de erfpachtovereenkomst wordt beëindigd, de canon wordt kwijtgescholden, de bouwput op kosten van de gemeente in oude staat wordt gebracht en dat wat betreft de hoogte van de toe te kennen schadevergoeding het oordeel van de gemeenteraad zou worden gevolgd. Tijdens de raadsvergadering moesten wij als gemeenteraad dus de hoogte van de schadevergoeding vaststellen. Voor mij en voor de gehele fractie van Gemeentebelang gold nog voordat we de hoogte zouden vaststellen of er überhaupt een schadevergoeding moest/mocht komen. Het advies van het college van B&W hiervoor was: “Op grond van de inschatting van de juridische positie van de gemeente, vanwege het ontbreken van een grondslag om schadevergoeding uit te betalen en om geen precedenten te scheppen stellen wij u voor geen schadevergoeding aan Delicio toe te kennen.” Als je dan als raadslid weet dat de sympathieke ondernemers van Delicio dringend dit geld nodig hebben om hun bedrijf voort te kunnen zetten dan gaat je gevoel een rol spelen. Het lijkt dan een soort botsauto attractie in je hoofd. Binnen onze fractie hebben we echter op basis van onze eigen kaders en juridische overwegingen zoals door het college aangegeven een besluit genomen. Wij besloten dat de gemeente geen schadevergoeding toe moest kennen. Samen met ons deed de SGP en de CU dat ook. Duidelijk was dat bij het CDA, de PvdA en de VVD de emotie een rol speelde. Hierdoor wensten die partijen dan ook een schadevergoeding toe te kennen. Tenminste, dat maak ik op uit de wijze waarop de drie partijen het debat voerden. Ik begrijp dat volkomen en had zelf die nijging ook. Uiteindelijk werd de schadevergoeding niet toegekend. Na de vergadering ben ik direct, zonder een glaasje fris te drinken, naar huis gegaan. Toen mijn echtgenote, Janneke, vroeg hoe de vergadering was zei ik: “We kregen gelijk maar we hebben niet gewonnen”. Nee, deze zaak kent geen winnaars!
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (21/06/2010)
Nunspeet kunstenaarsdorp en Gemeentebelangdorp
Samen met Bram ten Hove en mijn echtgenote Janneke was ik aanwezig bij de opening van de expositie in de vrije academie.
U moet eens gaan kijken! Er is een band tussen de vrije academie en Gemeentebelang. De mensen van het eerste uur van
de academie en die van Gemeentebelang zijn dezelfde. De bedenker en oprichter van Gemeentebelang was Jos Lussenburg
en wie herinnert zich nog onze wethouder en schilder Jaap Hiddink. Het doet me goed om te zien dat de vrije academie
en Gemeentebelang zo floreren. Beiden bruisen van energie. Nog belangrijker is de niet weg te denken rol van
Gemeentebelang en de vrije academie in onze gemeente Nunspeet. Ik roep u op om beiden te steunen in die rol.
Dit kunt u doen door vrijwilligerswerk voor hen te doen maar ook door donateur of lid te worden. Lid worden
van Gemeentebelang kan via deze website en informatie over de vrije academie kunt u vinden op
www.vrijeacademienunspeet.nl
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (14/06/2010)
Dorpsplan Vierhouten
Samen met fractielid Bram ten Hove was ik aanwezig bij de presentatie van de werkgroepen die aan deelplannen hebben gewerkt van het Dorpsplan Vierhouten. Een zinvolle invulling van de avond wat mij betreft. Met grote inzet en enorm enthousiasme laten de inwoners van Vierhouten zien welke richting ze op willen met hun dorp. Wat mij opviel is dat het geen luchtfietserij was maar juist erg realistisch. Op de stichting van een school in Vierhouten na dan. Helaas lijkt dat op dit moment niet mogelijk. Een geboren en getogen Vierhoutse vond het onwenselijk omdat ze persoonlijk nare ervaringen had met het 6 jaar op een klein schooltje bij dezelfde leerkracht in de klas te zitten. Voor de gemeente zal het natuurlijk financieel nooit uit kunnen. Na een babyboom in Vierhouten groeien de kansen natuurlijk wel. Wat Gemeentebelang betreft zijn de meeste concept aanbevelingen die gedaan werden concreet genoeg om iets mee te doen in de toekomst. Niet zoals de laatste spreker verwacht. Hij wilde een deadline gaan eisen van de gemeente. Ik begrijp dat zeker wel maar zo werkt dat niet. Wat Gemeentebelang betreft moet bij toekomstige ontwikkelingen in Vierhouten het dorpsplan met de uitwerking daarvan leidend zijn. Dat betekend bijvoorbeeld dat bij groot onderhoud de stoep breder kan worden gemaakt of parkeerplaatsen aangelegd kunnen worden. natuurlijk moeten knelpunten eerder worden opgelost. Denk dan aan parkeren in het dorp en verkeerscirculatie. Natuurlijk moeten alle zaken die met veiligheid te maken hebben ook sneller opgepakt worden.
Concreet betekend dit dus dat veel waardering hebben voor de plannen maar dat een groot deel meegenomen moet worden bij toekomstige ontwikkelingen.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (07/06/2010)
Spannende week
Je wordt er dagelijks vele malen mee geconfronteerd. Woensdag 9 juni a.s. verkiezingen 2e kamer der Statengeneraal. Afgelopen tijd vroegen verschillende mensen op welke partij ik als Gemeentebelanger zal stemmen. Ook vonden mensen het jammer dat ze dit keer niet op Gemeentebelang konden stemmen. Dat doet me goed maar u begrijpt dat dit nooit zal gebeuren. Op het moment dat dit wel zou kunnen dan zijn we als de overige partijen in de Nunspeetse raad, niet meer dan een afvaardiging uit den Haag. Op wie ik stem? Ik weet het nu nog niet. Het gaat er om welke partij het beste gemiddelde heeft. Ik ben het namelijk met geen enkele partij helemaal eens. Kijk bijvoorbeeld naar het milieuprobleem. In mijn ogen is er maar één oplossing die afdoende zal zijn. Kijk naar terreur en veiligheid. Hier zie ik dezelfde oplossing. Ik geeft toe dat het een heftige oplossing is. Volgens mij leven we met teveel mensen op deze planeet. Omdat we op elkaars lip zitten irriteren we elkaar waardoor ruzie, oorlog enz. ontstaat. Onze mooie planeet kan onmogelijk zoveel mensen huisvesten. Ja, we passen er op maar we moeten ook eten en leven. Dan kom je dus op het puntje “geboortebeperking”. Heftig! Toch noodzakelijk als we generaties na ons ook nog fatsoenlijk willen laten leven op aarde. Dit los je natuurlijk het beste op door een systeem waar meer dan een bepaald aantal kinderen per echtpaar/vrouw verboden wordt. Dat is wel een hele grote stap in één keer. Nu hebben we een regeling die juist een stimulans is voor meer kinderen. Kinderbijslag! De partijen die hier mee aan de slag gaan hebben al een beetje mijn sympathie. Het beperken van de kinderbijlslag. Dus maximaal voor een klein aantal kinderen per gezin.
Hypotheekrente is blijkbaar ook erg van belang. Ik zie deze discussie vooral als misleidend. Het geld wat we namelijk terug krijgen van de belastingdienst is een sigaar uit eigen doos. Het belastinggeld is namelijk van ons allemaal. Het gaat dus om het doel van de hypotheekrenteaftrek. Is het doel om mensen die het net niet redden ook een mogelijkheid bieden om een huis te kopen of is het doel om de woningmarkt te stimuleren? In beide gevallen moet het wat mij betreft worden afgeschaft. Op dit terrein doet de gemeente ook al veel namelijk. Een groot deel van de besparing moet dan naar de gemeenten om deze doelen te realiseren. Op lokaal niveau weten we namelijk meer van de woningmarkt dan op landelijk niveau. De gemeente kan dan veel beter zorgen dat het geld voor het juiste doel wordt besteed.
Waar ik me aan stoor is het feit dat er partijen in Den Haag zijn die zonder enig overleg met de lokale partijen of hun eigen lokale afdelingen besluiten tot schaalvergroting. Opheffing van provincies, waterschappen en de vorming van circa 30 grote gemeenten. Hier ben ik dus vel op tegen. Gemeente Nunspeet moet autonoom blijven met haar 4 kernen. Wij zijn Nunspeters en dat willen we blijven. Worden we straks samengevoegd met Apeldoorn of Zwolle? Alsjeblieft niet zeg.
U ziet het al. Bovenstaande zijn nog maar een paar voor mij belangrijke puntjes. Niet één partij voldoet hier 100% aan. Ik denk nog maar eens een paar dagen na. Ik ga echter wel stemmen. U toch ook!
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (31/05/2010)
Identiteitsgebonden of niet
In de laatste raadsvergadering was discussie over de locatie van het steunpunt mantelzorg wat nu in ’t Venster is gehuisvest. Eigenlijk was het weer een discussie over identiteitsgebonden en algemene instellingen. In de jaren dat ik nu raadslid ben, worden over dit onderwerp de tegenstellingen telkens weer opgezocht. Begrijpelijk wat mij betreft. Ik denk dat het zo zit. In de gemeente Nunspeet kennen we veel religieuze stromingen. De verschillen in praktiseren van de geloofsovertuiging lopen behoorlijk uiteen. Begin maar eens te kijken in de politiek. We kennen de SGP, CU en het CDA. Bijzonder is dat deze drie partijen goed samenwerken met alle partijen en de gemeenteraad. Zeg maar dat we goed met elkaar omgaan met respect voor elkaars mening/overtuiging. Dat blijkt in de samenleving (waar de gemeenteraad in feite een afspiegeling van is) echter moeilijk te zijn. De “light” versie van de christelijke mensen zien geen drempels als het gaat om bijvoorbeeld ouderen- of jongerenwerk. De “heavy” versie vaak wel. (natuurlijk zonder te willen generaliseren) Hierdoor ontstaat er een afgetekende groep mensen in onze lokale samenleving die alleen benaderbaar zijn door en voor geloofsgenoten. Deze mensen zullen veel moeite hebben om een voet over de drempel te zetten bij een algemene instelling. Omgekeerd zien we hetzelfde want ook de light of ongelovigen hebben moeite om een voet over de drempel te zetten bij de identiteitsgebonden instelling. Als je dan puur rationeel handelt dan zou je het als overheid moeten houden bij het subsidiëren van één instelling en wie daar niet naar toe wil moet het zelf maar uitzoeken. We hebben het echter over mensen en niet over machines. Gemeentebelang is er voor iedereen en we willen dus ook voor iedereen het beste. Dat moet echter wel zoveel mogelijk aanvullend zijn op elkaar. We zijn tegen doublerende voorzieningen. Kijk bijvoorbeeld eens naar het jongerenwerk. Onlangs hoorde ik van een “kenner” dat bij het algemene jongerenwerk (landstede) veel kerkelijke jongeren komen en dat het PC jongerenwerk (SPCJ Radix) veel ongelovige jongeren komen. Het belangrijkste is dat veel jongeren worden bereikt maar het geeft te denken. Toch werken de beide jongerenorganisaties erg goed samen en daar zijn we blij mee. We hebben ook straathoekwerk (niet identiteitsgebonden) wat juist zo goed functioneert dat andere gemeenten jaloers toekijken naar hun succes. En tot slot het ouderenwerk. Hier zie ik de grootste afstand tussen de twee instellingen. Tegelijk is uit rekenkameronderzoek gebleken dat we in de gemeente Nunspeet juist voor dezelfde euro meer ouderen bereiken dan in omringende gemeenten. Dat is uiteindelijk positief.
Conclusie: Hoewel we in de gemeente bijna overal een algemene en christelijke variant van kennen blijkt dat de doelen vaak wel worden gehaald. We weten overigens niet hoe dat zou zijn geweest met slechts één variant.
Droom of illusie: Ik hoop dat allen inwoners van de gemeente Nunspeet ooit samen gaan sjoelen, gamen, eten, wandelen, biljarten, chillen, maar ook mantelzorgen. Natuurlijk moet ook iedereen zijn of haar eigen geloof kunnen en mogen beleven en daar moet men elkaar zeker in respecteren.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (24/05/2010)
De brandweer
In de commissie algemeen bestuur stond afgelopen week het jaarverslag van onze gemeentelijke brandweer op de agenda. Op dat moment ben je als raadslid blij dat we in onze gemeente nog zoveel vrijwilligers hebben die dit werk willen doen. Het is niet zomaar wat. Daar waar de vrijwillige brandweer ooit bestond uit mensen die een emmer met water aan elkaar konden doorgeven zijn de eisen nu behoorlijk hoger. Dat is maar goed ook! Het gaat dan namelijk om de veiligheid van ons allemaal maar ook om de eigen veiligheid van de brandweermensen. Om brandweerman of –vrouw te mogen worden moet je eerst behoorlijk wat examens afleggen. Dus naast alle tijd die een vrijwilliger er in moet steken moet hij of zij ook behoorlijk investeren door te studeren en te oefenen. Dat oefenen en studeren blijven ze tijdens hun actieve dienst doen om hun kennis en vaardigheden op peil te houden en om actueel te blijven. Dan begint het werk. De pieper gaat midden in de nacht. De brandweerman of –vrouw springt naast het bed en snelt naar de kazerne. De partner blijft verbaasd achter. Door weer en wind verricht de brandweer haar of zijn werkzaamheden. Uit het jaarverslag blijkt dat onze brandweer dat zeer goed doet. Trouwens die pieper gaat ook af tijdens een verjaardag of andere bezigheid van de brandweerfamilie. Als partner/gezin moet je daar ook maar mee om kunnen gaan. Ik ben ontzettend trots op onze brandweer en op hun gezinnen. Voor hen zal ik altijd een zwak hebben.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (17/05/2010)
Is belasting een deugd?
Voor de meeste mensen is belasting een vies woord. Als we de belasting een poot uit kunnen trekken bij het invullen van de aangifte dan zullen we dat niet nalaten toch? Ook is het zo dat we (bedrijven, verenigingen, individuen, enz.) zoveel mogelijk door de overheid willen laten betalen. Denk dan aan subsidie, planschade, uitkeringen of andere zaken.
Ik ga nu verder op gemeente niveau.
Wat is de gemeente Nunspeet? Het woord “gemeen” slaat in dit verband op leefgemeenschap. De inwoners van een gemeente vormen dus die gemeente. Wij zijn dus de gemeente. Trekt u de gemeente een poot uit dan doet u dat dus bij uzelf en alle andere inwoners van de gemeente. Het kapitaal van de gemeente is namelijk van alle inwoners.
De inkomsten van de gemeente bestaan voor het grootste deel uit geld wat uit Den Haag komt. Belastinggeld dus. Dan heeft de gemeente nog inkomsten uit OZB (Onroerendezaakbelasting)(alleen voor woningeigenaren en bedrijven) en uit afvalstoffenheffing. Die laatste is kostendekkend dus u betaald voor het ophalen van afval en de verwerking daarvan. Logisch toch? De OZB is een middel waarmee de gemeenteraad de inkomsten van de gemeente positief of negatief kan beïnvloeden. De gemeenteraad is gekozen door alle inwoners van de gemeente. (Ze hebben in ieder geval de kans gehad) Gaat dat belastinggeld dan over de balk? Kijk eens om u heen in onze mooie gemeente. Als er een enquête in de gemeente Nunspeet gehouden wordt over de leefbaarheid dan zijn de inwoners uiterst tevreden. Standaard klachten zoals hondenpoep of auto’s die te snel rijden zijn er natuurlijk altijd. Dat iedereen zo tevreden is komt door de juiste besteding van het belastinggeld door de gemeenteraad. Ook hier betaald u voor wat u krijgt. Ondanks de hoge kwaliteit van voorzieningen en andere zaken in onze gemeente is de belasting in vergelijking met veel andere gemeenten in de omgeving erg laag.
Waarom gaat de OZB elk jaar omhoog? Dat gebeurt vanwege de indexering en voor nieuw beleid. Alles wordt duurder dus moet met die index de OZB mee. Voor nieuw beleid zoals bijvoorbeeld de bouw van de Veluvine gaat de OZB ook omhoog. Daar genieten we ook allemaal weer van.
Samengevat:
- Belastinggeld is geld van iedereen.
- Met belastinggeld betaald u voor de voorzieningen en andere overheidstaken.
- Op gemeenteniveau bepaalt de gemeenteraad hoe het belastinggeld wordt uitgegeven.
- De gemeenteraad wordt door u gekozen.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (09/05/2010)
Herdenken, vieren en vooruit denken,
Afgelopen week was ik aanwezig bij verschillende activiteiten ter gelegenheid van herdenken en vieren. Het deed me goed om te zien dat bij deze gelegenheden veel jeugd aanwezig was. Zelf heb ik natuurlijk de verschrikkingen van oorlog niet meegemaakt. Toch ben ik onze bevrijders dankbaar voor wat ze ons hebben geschonken. Vrijheid tot op de dag van vandaag. Wij moeten dat doorgeven. Uitkijken voor overheersing van de ene groep door de andere groep mensen. We moeten volgende generaties het besef meegeven wat vrijheid is. De uitdaging zit in de overheersing die ik net noemde. We zien in ons Nederland al duidelijk dat groepen zich positioneren. Levensgevaarlijk wat mij betreft. Het feit is dat autochtone Nederlanders zich bedreigd voelen en de PVV daar handig op inspeelt. Je kunt ook stellen dat onze laatste kabinetten onvoldoende hebben begrepen wat er aan de hand is in onze samenleving. Het toverwoord in slap Den Haag is “integratie”. Tja, wat is dat dan? Wat mij betreft moet een nieuwkomer integreren. Nu lijkt het er veel meer op dat de autochtone Nederlander zich moet aanpassen. Dat heet dan multiculturele samenleving. Voor mij flauwekul. Dit is Nederland. Het land bekend om molens, klompen, kaas, boerenkool, polderen enz. En we eten natuurlijk graag een pizza of bami. Dus wat mij betreft moeten we respect hebben voor elkaar en moeten gasten zich aanpassen. Dat wil niet zeggen dat iemand in zijn religieus handelen moet worden beperkt. Tenminste als het een ander niet raakt. We hebben bijvoorbeeld een moskee in Nunspeet. Dat is goed! De moskee veroorzaakt geen overlast en tast de Nederlandse cultuur niet aan. De bezoekers prediken vrede en willen meedoen in de Nederlandse samenleving. Zo kan het ook. Toch gaat het niet goed in Nederland. Wat mij betreft is het percentage niet Nederlanders in de Nederlandse gevangenissen veel te hoog. Neem bijvoorbeeld de Marokkaanse gemeenschap. Veel jonge Marokkanen gaan het criminele pad op. Oorzaak? Volgens mij het multicultie gedoe. De reactie van de samenleving op crimineel gedrag is nou eenmaal minder heftig dan in Marokko. We zijn te mild in aanpreken op ongewenst gedrag, in strafmaat en wijze van ondergaan straf. In Marokko wordt de jeugd eerder door landgenoten gecorrigeerd. In Marokko zijn de straffen hoger. De gevangenissen in Marokko zijn niet zoals in ons land een luxe hotelkamer. Hier moet onze slappe landelijke overheid eens mee aan het werk. Niet om zoals de PVV doet groepen te vormen die tegenover elkaar staan maar juist om dat te voorkomen. Werken aan een samenleving waar de sociale samenhang groot is. Kappen met multicultie gedoe en de Nederlandse cultuur stimuleren. Ondankbare gasten die zich niet gedragen onmiddellijk ons land uitzetten. Geen geloven verbieden maar juist zorgen voor begrip voor elkaar.
Is het zo gek dat de kiezer in Nederland de weg kwijt is? De slappe hap in Den Haag moet werkelijk eens wakker worden en beseffen dat de droom die ze binnen de 2e kamer zien buiten die kamer een nachtmerrie is. Ik hoop dat er straks een regering komt die werkelijk zorgt dat we tot in lengte van dagen in vrijheid kunnen blijven leven. MET ELKAAR en niet naast elkaar.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (02/05/2010)
Waarom deze coalitie (Gemeentebelang, SGP en CU)
In de laatste raadsvergadering hebben we het nieuwe coalitie akkoord aangeboden aan de raad. Een akkoord wat onder regie van Gemeentebelang tot stand is gekomen samen met de SGP en de CU. De laatste tijd krijg ik veel vragen of zelfs kritiek hierover” Waarom we niet zonder SGP of CU zijn doorgegaan? Nu hadden we toch de kans!” Voor de Gemeentebelangfractie was dit echter geen punt van discussie. Ik zal u proberen uit te leggen waarom niet. Mocht u daarna nog vragen hierover hebben neem dan gerust contact met me op!
In de afgelopen periode (2006-2010) hebben we als Gemeentebelang veel van ons verkiezingsprogramma gerealiseerd in een coalitie met de SGP en CU. Om eerlijk te zijn was dat niet altijd even gemakkelijk maar het resultaat mag er zijn. Ik heb het dan over Veluvine, woningbouw, economie, sport, samenleving en lasten voor de inwoners die nog steeds tot de laagste in de regio behoren. Na die periode hebben we een gezonde gemeente achtergelaten.
Na de verkiezingen, waar Gemeentebelang als grote winnaar uit de bus kwam, hebben Edward van der Geest en ik de handschoen opgepakt om tot een goede “regering” van onze gemeente te komen. We hebben daartoe met alle fracties afzonderlijk gesproken. Tijdens die gesprekken hebben we gesproken over de afgelopen periode en over de toekomstverwachtingen. We wilden peilen of er onmogelijkheden waren en wat de beste mogelijkheden waren. We hebben natuurlijk ernstig rekening gehouden met de wens van de kiezers dus met de uitslag. Het zag er zo uit:
1. Gemeentebelang 6 zetels
2. SGP 6 zetels
3. CU 5 zetels
4. CDA 2 zetels
5. PvdA 1 zetel
6. VVD 1 zetel
Totaal 21 zetels
Zoals u ziet kon Gemeentebelang samen met de SGP of CU en een willekeurige andere partij een coalitie vormen als het om de cijfers gaat. Zelfs met de SGP of CU alleen. Wij zijn echter altijd al voor een brede coalitie geweest en ook nu stond dat in ons verkiezingsprogramma. Dus een 3e partij was dan al noodzaak. Samen met Edward heb ik in de Vossenberg te Vierhouten een paar uur zitten brainstormen over dit onderwerp. Het was dus niet vanzelfsprekend om onze oude coalitiepartners weer op te zoeken. Uiteindelijk kwamen we toch tot de conclusie dat een verkenning van de mogelijkheden van een coalitie met de SGP en CU de beste optie was. De SGP en Gemeentebelang waren de enige partijen die meer stemmen hebben gekregen bij de verkiezingen in vergelijking met de vorige verkiezingen. De totale oude coalitie was er ook een zetel op vooruit gegaan. De CU had minder stemmen maar nog steeds 5 zetels. Ook de afzonderlijke gesprekken gaven ons het vertrouwen dat het reëel was om een coalitie met de SGP en CU te verkennen.
De coalitie onderhandelingen begonnen. Door ons werd Jaap Coster gevraagd om onafhankelijk voorzitter te zijn van de onderhandelingen. De raadsgriffie (André Heijkamp en Jan van de Broek) speelde een zeer belangrijke ondersteunende rol. Het waren behoorlijk veel uurtjes werk maar uiteindelijk met een zeer goed resultaat. Zelfs hebben we de speerpunten van CDA, PvdA en VVD meegewogen en soms ook meegenomen. Bijzonder was de globale doorberekening van het coalitie akkoord. De financiële heroverwegingen (bezuinigingen)zijn er al in verwerkt.
In het besef dat we binnen een democratie altijd partners moeten zoeken om doelen uit ons verkiezingsprogramma te realiseren durf ik te stellen dat deze coalitie de best denkbare is op dit moment, in de gemeente Nunspeet. Het verkiezingsprogramma heeft een goed Gemeentebelang gehalte en we hebben alle drie de intentie uitgesproken om goed te gaan samenwerken. Verschillen tussen Gemeentebelang en/of SGP en CU zijn besproken. Die zijn er trouwens veel minder dan de meeste mensen denken. Ja, op gebied van de zondagsrust natuurlijk wel. Daar gaat Gemeentebelang respectvol mee om maar dat betekend niet dat er niets meer kan. Natuurlijk zijn er meer verschillen maar het coalitieakkoord is juist een document waar alle overeenkomsten in staan of soms het best haalbare. Ook dat laatste is in alle gevallen nog steeds erg goed voor de gemeente Nunspeet. Ik zie de volgende jaren met vertrouwen tegemoet.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (26/04/2010)
Verdraagzaamheid
Bij de laatste koffietafel die gehouden werd in Vierhouten werd o.a. gesproken over jeugdoverlast. Daar hadden ze in Vierhouten geen last van. Wat is overlast was ook de vraag. Spelende kinderen? Voetballende jongeren? Nee, was de conclusie, dat was geen probleem. Volgens mij zijn kinderen mensen toch? Het is gezond voor de jeugd dat ze buiten kunnen spelen of sporten. Bij die bezigheden maken ze geluid. Gelukkig wel! Laten we als samenleving alstublieft zorgen dat onze jeugd zich kan ontspannen. En dat kan wat mij betreft overal zijn. Ook bij mij voor de deur. Actueel is de situatie aan de Molenweg in Nunspeet. Daar is een schitterende sport/spel plaats aangelegd. Werkelijk schitterend! U moet maar eens gaan kijken. Probleem is dat de omwonenden hinder ondervinden van de spelende jeugd. Wat is hinder? Naar mijn mening kun je als omwonende eenvoudig de dialoog aangaan met de jeugd. Een goed voorbeeld gaf mijn oude (met respect) buurvrouw. Op de oprit van haar en op de aangrenzende oprit van ons zitten vaak scholieren van Veluvine. De maken natuurlijk geluid wat niet erg is. Wat ze soms ook wel eens deden is vuil achterlaten. De buurvrouw is naar de scholieren gelopen en heeft ze verteld dat ze het gezellig vond dat ze daar pauze hielden. Vervolgens zei ze dat ze een prullenbakje op de oprit zou zetten en vroeg of de scholieren daar hun afval in wilden gooien. Geweldig! Zo kan het dus ook. Of het werkt? Natuurlijk, want die scholieren zijn gewoon mensen.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (19/04/2010)
Onderwerp?
Afgelopen week zei een vriend uit nota bene Apeldoorn dat ik eens iets over politiek in Nunspeet moest schrijven op mijn weblog. De voorzitter van de vereniging Gemeentebelang wil dat we communiceren over de coalitie onderhandelingen. De eerste vertelde ik dat er politiek niets valt te schrijven op dit moment. Onze voorzitter Otto heb ik uitgelegd dat we niet eerder naar buiten treden dan na de persbijeenkomst a.s. woensdag. Dan komen we met ONS (SGP, CU en Gemeentebelang) coalitieakkoord. In rust en kalmte tot stand gekomen. Ik verheug me op de presentatie want ik mag al wel vast verklappen dat ik trots ben op het coalitieakkoord.
Wat was dan politiek aan de orde? Eigenlijk niets wat me bijzonder bezig houdt. De commissie Algemeen Bestuur was zoals gebruikelijk constructief en in goede sfeer. De onderwerpen waren nagenoeg hamerstukken dit keer.
Voor die commissie bracht ik samen met onze raadsleden Martin Mol, René Slager en Bram ten Hove jr. een bezoek aan de Inclusiefgroep. Ik was daar al veel vaker geweest maar voor de andere 3 was het de eerste keer. Vooral de rondleiding door het bedrijf spreekt mij elke keer weer aan. De sfeer en de motivatie van de werknemers is enorm. Een bevlogen directeur met een al even enthousiast kader ontving bestuurders uit de regio. Als raadslid leer ik daar telkens weer. Ik leer wat het belang is van “werk” voor iedereen. Ik geniet er telkens weer van dat iedereen mee kan doen. De gemeente Nunspeet koopt veel diensten in bij de Inclusiefgroep. Daar zijn we blij mee. De valkuil is dat we ook de lokale bedrijven opdrachten moeten gunnen. Volgens mij is dat nu een gezonde mix. De directeur van de Inclusiefgroep denkt daar anders over omdat ze een bijzonder bedrijf zijn waarvan de gemeenten ook nog een aandeelhouder zijn. De speciale groep werknemers moeten hun werkzaamheden binnen de regio uitvoeren waardoor ze een achterstand hebben ten opzichte van reguliere bedrijven. Daarom mag wat mij betreft de Inclusiefgroep wel een voordeeltje hebben maar wel binnen de redelijkheidgrenzen. Wat we als inwoners kunnen doen om dit bedrijf te steunen is duidelijk. Koop eens iets bij Multitoon (kwaliteitskringloopwinkel) in Harderwijk of neem eens andere diensten af bij de Inclusiefgroep. Kijk maar eens op: www.inclusiefgroep.nl
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (12/04/2010)
Vrouwenstandpunt
Jammer! Jammer dat een degelijke partij als de SGP hier een probleem heeft. Kent u SGP vrouwen? Ik prijs me gelukkig dat ik er veel ken. Wat mij betreft is de SGP de dupe van hun eigen vrouwenstandpunt. De SGP vrouwen zouden volgens mij juist een aanwinst voor de SGP kunnen zijn. De dames staan namelijk prima hun mannetje. Dat roept gelijk de vraag op waarom ze dan vanuit de groep SGP vrouwen niet meer inzet vertonen om de politiek in te gaan. Waarom accepteert die groep deze “dominantie” van hun mannen? Het zijn tenslotte wel ontwikkelde en wijze dames. Wat mij betreft is dit de kern van de zaak. Ben je verplicht om lid te zijn van de SGP? Ben je verplicht om op de SGP te stemmen? Het antwoord op beide vragen is natuurlijk “nee”. Is er sprake van dwang? Daar kan ik niet over oordelen. Als je bijvoorbeeld weet dat er sprake is van mensenhandel (prostitutie) onder religieuze dwang dan zou daar hier ook sprake van kunnen zijn. Ik vermoed van niet overigens. Wat mij betreft is de SGP vooral zelf de dupe van hun vrouwenstandpunt. Ik weet bijna wel zeker dat deze partij met vrouwen nog beter gaat presteren dan nu het geval is. U roept dan gelijk waarom bij Gemeentebelang geen dames in de raad zitten. Dat is heel simpel. Bij ons is er geen verschil in de behandeling van een man of een vrouw. Op het moment dat de kieslijst werd opgemaakt voor de laatste verkiezingen bevonden zich bij de verkiesbare mensen geen vrouwen die goed ingewerkt waren. Dat is de reden dat op onze lijst de eerste dame pas op plek 7 stond. Voor ons is het vrouw zijn geen item als het gaat om functies of een plek. Wij zien vrouwen in ons midden wel als een toegevoegde waarde. Mannen en vrouwen zijn nou eenmaal niet hetzelfde maar vullen elkaar wel goed aan. Daarom ben ik erg blij met de dames in onze steunfractie en bestuur.
Tot de SGP dames zou ik willen zeggen: “Kunt u bij de SGP niet aan de bak? Gemeentebelang heet u welkom met gemak!”
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (05/04/2010)
Geloof het of geloof het niet
De laatste tijd is er veel ophef over misbruik van kinderen binnen de RK kerk. Misbruik van kinderen kan wat mij betreft niet zwaar genoeg worden gestraft! Een kind is niet sterk en maak je gemakkelijk iets wijs. Dus hier is sprake van misbruik in de overtreffende trap. Je moet niet vergeten dat een priester natuurlijk als zeer betrouwbaar wordt gezien. Ik durf echter te stellen dat er meer aan de hand is binnen alle kerken. Ik weet van meerdere gevallen waar de slachtoffers het binnen de kerk moeten oplossen. Ook in de gemeente Nunspeet! De daders zullen dus niet worden gestraft en komen er af met een spijtbetuiging richting kerk. Ook hier is de rol van de kerk dubieus toch? Slachtoffer en kerk zijn het hier echter wel eens. Hoewel ik soms denk dat er sprake zou kunnen zijn van dwang. Ook buiten de kerk hebben we misbruik. Helaas moeten we constateren dat het fenomeen zich overal voordoet.
Zelf ben ik ongelovig maar ik heb respect voor ieders geloof en de wijze waarop iemand dat invult. Ook de RK kerk doet veel goed werk op deze aarde. Natuurlijk zijn er zaken binnen die kerk waar ik het niet mee eens ben. Die zijn er ook bij andere kerken. Het is ook niet verplicht om lid te zijn van die kerk toch? Nu zie je dat de RK kerk door de media nogal in de mangel wordt genomen. Zet justitie er op en laat rechters beslissen over de straffen maar maak niet van iedere geestelijke een kinderverkrachter. Hoewel ik weinig invloed heb doe ik toch een oproep aan alle kerken om dit soort zaken niet intern op te lossen. Meld het bij de politie! Hoe lang duurt het nog tot de slachtoffers binnen andere kerkgemeenschappen naar buiten komen? Zorg dat de politie haar aardse werk mag doen en laat uw god zijn hemelse werk doen.
Geloof het of geloof het niet, ik hoop dat alle daders van kindermisbruik hun straf niet ontlopen en ik hoop dat de dubieuze rol van kerken ophoud te bestaan zodat de kerken het respect weer terug verdienen wat ze behoren te hebben. Ook voor deze ongelovige.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (29/03/2010)
Schaalvergroting
Een onderwerp wat ons allemaal bezig houdt. We zien het overal. In het onderwijs, bij de politie, in het bedrijfsleven maar denk ook aan gemeentelijke herindelingen. Het idee er achter is vaak besparen op de overhead en efficiënter werken. Dus bezuinigen. Met minder geld meer doen.
In deze politiek rustige tijd (voor mij overigens niet vanwege de coalitie onderhandelingen) ben ik hier eens over na gaan denken om toch een weblog te kunnen schrijven. Ik zal u ongezouten mijn mening geven. Ik ben in principe tegen schaalvergroting. Waarom? Lees dan verder. Zelf werkzaam bij de Koninklijke marechaussee heb ik een proces om tot schaalvergroting al meerdere malen meegemaakt. Wat ik zag is afbrokkeling van het “wij gevoel” en afbrokkeling van de kwaliteit van het geleverde werk. Dus collegialiteit werd minder naarmate de groep groter werd. Door een veel te groot gebied om in te werken ging de bekendheid van gebied en klant achteruit. Omdat het aantal mensen per definitie minder werd kon de topkwaliteit niet gehandhaafd worden. Er werd genoegen genomen met een proces-verbaal wat net aan de eisen voldeed.
Ook in het onderwijs heb ik als bestuurder een fusie meegemaakt tussen 2 basisscholen. Formeel niet maar de scholen gingen onder 1 directeur vallen dus had het er veel van weg. Het is nu na zoveel jaren later geen voordeel gebleken wat mij betreft. Toen was namelijk de gedachte dat er met minder tijd voor de overhead gewerkt kon worden. Door verschillende redenen blijkt dat nu absoluut niet het geval. Sterker nog, de core business, het onderwijzen van kinderen, lijkt zelfs ondergeschikt gemaakt aan overhead werkzaamheden. Als voorbeelden kan ik noemen dat bij het ontbreken van vervanging van een leerkracht die ziek is, de klas eerder naar huis wordt gestuurd dan dat de directeur of adjunct-directeur voor de klas gaat. Dat is het gevolg van de destijds gedane toezegging aan de directeur dat hij niet meer voor de klas hoefde. Ook in het voortgezet onderwijs zien we grote problemen door schaalvergroting. Als vader heb ik zelf in Elburg op een Nuborgh locatie minachting ervaren over de locatie Brouwerskamp. Interne concurrentie dus. De sfeer op een kleine school is gemiddeld genomen vaak beter. Leerfabrieken zijn er soms de oorzaak van dat een individu “verzuipt”. Afgelopen week was ik aanwezig bij een conferentie over alcoholmisbruik. Daar werd de schaalvergroting in het onderwijs ook nadrukkelijk genoemd als een negatief aspect voor de sociale vorming van de jeugd. Dan de politie. De groep Rijkspolitie in Nunspeet is al oude geschiedenis. Ik heb dat nog meegemaakt en met deze groep samengewerkt. Het was een team en iedereen in Nunspeet kende de meeste politiemensen bij naam. De locale bekendheid was groot. Over de kwaliteit kan ik alleen maar zeggen dat die voor mij als buitenstaander goed leek. Na de vorming van de landelijke politie werd al snel besloten tot een gezamenlijk team met Elburg. Dat ging ten koste van het werk en de burger had er last van. Toch maar weer opsplitsen in team Elburg en team Nunspeet. Nu wijst alles in de richting van een nog grotere schaal! Nu zelfs naast Elburg en Nunspeet ook de gemeente Oldebroek er bij. En jawel….. veel minder mensen. Gewoon ordinair bezuinigen dus. Wie kent nu de politieman of vrouw in Nunspeet nog? Ik niet. Ja de wijkagenten en de teamchef kom ik als politicus tegen. Als inwoner ken ik ze echter niet.
Gemeentelijk herindelingen. Waarom? Ja, u begrijpt het al. Bezuinigen! Ik moet er niet aan denken. Als Gemeentebelanger moet je al uitkijken dat je niet over Nunspeet praat maar over de gemeente Nunspeet. Hulshorst, Vierhouten en Elspeet behoren ook tot de gemeente Nunspeet. Een Elspeter is echter geen Nunspeter. Vraagt u het maar eens aan ze. Dat wil zeggen dat de huidige schaal van de gemeente Nunspeet al bijna te groot is. Het is echter te managen zoals het nu is. Met respect voor het eigene van de 4 kernen in de gemeente proberen we invulling te geven aan ons raadswerk. Gelukkig ondersteund door inbreng van inwoners en wijk- of dorpsverenigingen.
Ik zeg: Lokaal wat lokaal kan en alleen naar schaalvergroting als het moet. Daarom ben ik ook nog steeds blij fractievoorzitter te zijn van een lokale partij.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (22/03/2010)
Geweldige jeugd
Mijn echtgenote Janneke sprak pas met iemand over haar eerste kleuterklas als lerares. Dat is zo’n 35 jaar geleden. Ze vertelde dat ze toen gelijk een klas had van 35 kinderen. Dat kon toen nog zei ze. Daarna zei ze gelijk dat een klas van 35 kinderen nu onmogelijk is. Dat zette me aan het denken. Zijn kinderen van toen anders dan kinderen van nu vroeg ik me af. Is een pasgeboren baby nu anders dan toen? Volgens mij niet. Hoe kan het dan dat de kinderen toch wel anders zijn? Zelf ben ik werkzaam bij de Koninklijke marechaussee en ik durf de lijn van Janneke door te trekken naar de oudere jeugd. Ik heb ook meegemaakt dat het steeds lastiger is om iemand aan te spreken op verboden of ongewenst gedrag. Ik zeg altijd dat we vroeger achter de struiken doken als er een politieauto aan kwam. Zelfs als we niets hadden misdaan! Nu springen de kinderen uit de struiken om hun middelvinger omhoog te steken bij wijze van spreken.
Waar ging het dan mis? Ging het wel mis? In feite valt het allemaal nog wel mee. De jeugd is nu ook zelfstandiger en mondiger. Ze moeten ook veel meer leren. Ze ontvangen ook veel meer informatie vanwege televisie en internet. Mijn conclusie is dat we een geweldige jeugd hebben want ze doen het goed ondanks de vaak ondermaatse opvoeding. Daar begint namelijk het probleem voor zover het een probleem is. Wij (ik ben zelf ook ouder) moeten onze kinderen beter opvoeden. In de politiek spreken we vaak over zaken zoals alcoholmisbruik of ander ongezond of ongewenst gedrag onder de jeugd. Gelukkig vinden we elkaar in politiek Nunspeet vaak wel om hier verbetering te proberen realiseren. Één ding is echter nog niet gelukt. We weten allemaal dat het thuis begint en dat de ouders het anders moeten doen in de meeste gevallen. Ouders kun je echter niet dwingen. De enige optie is dan motiveren. Pas de opvoeding veranderen als er een probleem is noem ik het paard achter de wagen spannen. Het gaat er dus om dat we aanstaande ouders al bereiken. Voorkomen dat er iets mis gaat. Preventie dus. De volgende stap is dan om de omgeving te verbeteren. Ik herinner me dat ik mijn dochter had verteld dat ze volwassenen aan moest spreken met U. Dat deed ze keurig. Ook op school maar de juf vertelde haar dat ze graag wilde dat mijn dochter jij tegen haar zei. Daar begreep het arme kind niets meer van. Ik heb nu in ieder geval weer stof tot nadenken. U ook?
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (15/03/2010)
Analyse op onze verkiezingswinst
De stof na de verkiezingen trekt weer op. Met enige verbazing neem ik waar hoe de analyse van veel mensen op onze verkiezingswinst is. Het komt er vaak op neer dat Gemeentebelang heeft gewonnen omdat de anderen hebben verloren. Johan Cruijff zou zeggen “logisch toch”. We lazen links en rechts dat de landelijke partijen die in de Nunspeetse politiek meespelen verloren vanwege de slechte politieke toestanden in Den Haag. Ik zal niet ontkennen dat dit een rol speelde maar dat is niet dé reden van onze overwinning. Wat mij betreft hebben we het vertrouwen van de kiezer gekregen omdat:
1. wij betrokken zijn (ons raadswerk doen we vooral buiten het gemeentehuis);
2. bijna al onze speerpunten van het vorige verkiezingsprogramma gehaald zijn;
3. wij een sterk aansprekend en realistisch verkiezingsprogramma hebben;
4. wij een sterke lijst met kandidaten hadden waar ook veel plaats was voor de jeugd;
5. wij een sterke campagne konden voeren dankzij de zeer grote groep enthousiaste vrijwilligers;
6. wij onafhankelijke politiek kunnen voeren die niet gebonden is aan landelijke politiek. We zijn puur en exclusief bezig voor de gemeente Nunspeet.
Om nu te zeggen dat wij alleen maar wonnen door de puinhoop die in Den Haag heerst is wel heel kort door de bocht. Dat is zelfs disrespect voor de kiezer. De kiezer is toch niet gek? U bent toch niet gek? U kijkt toch vooral wat goed is voor onze mooie gemeente?
De fractie van Gemeentebelang is trots op en blij met het vertrouwen aan ons gegeven. We zullen ontzettend ons best doen om het nog beter te doen dan de afgelopen periode. Heeft u zaken die u onder onze aandacht wilt brengen benader ons dan direct. Twijfel niet! Samen maken we onze gemeente nog mooier.
Bij Gemeentebelang zijn weer veel vacatures ontstaan. Door de toetreding van een aantal mensen tot de raad hebben we weer ruimte in de steunfractie. De kweekvijver voor onze raadsleden. Ook hebben we vacatures in ons bestuur. Al verschillende mensen hebben zich aangemeld. Wat de steunfractie betreft zal ik binnenkort samen met de voorzitter van ons bestuur (Otto Huitema) kijken hoe we dat weer op de rails gaan zetten. Natuurlijk heeft Jong Gemeentebelang door het raadslidmaatschap van Bram ten Hove jr. ook een vacature. Gezien het feit dat ons ledental de laatste tijd behoorlijk is gestegen heb ik er veel vertrouwen in dat het goed komt. Wilt u ook meedoen wordt dan lid en geef aan dat u actief iets wilt doen voor Gemeentebelang.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (08/03/2010)
Droom of werkelijkheid?
De verkiezingen winnen is één maar dik winnen is wel iets bijzonders. Natuurlijk ben ik daar erg blij mee. En kijk eens naar onze jonge raadslid (23) Bram ten Hove jr. Geweldig toch? De jeugd kan dus gewoon meedoen. Het kan echt! 6 zetels is een luxe positie. Dat geeft ons de gelegenheid om Bram goed in te werken. Hij zat namelijk nooit in de steunfractie dus politieke ervaring ontbeerd hij nog. Dat maakt hij ruimschoots goed met zijn andere kwaliteiten overigens. De eerste fractievergadering hebben we de dag na de verkiezingen al gehouden. Zonder enige discussie zijn de taken al weer verdeeld. Mijn vijf collega’s en de volgende op de lijst hebben mij weer aangewezen als fractievoorzitter. Martin Mol en René Slager zijn nooit raadslid geweest maar hebben wel heel veel ervaring. Bijna de hele afgelopen periode liepen ze mee in de steunfractie. Geen vergadering sloegen ze over. Bijna alle commissievergaderingen woonden ze bij. Ook bij de raadsvergaderingen waren ze een grote steun voor de raadsleden van Gemeentebelang. Ik heb er echt zin in de komende tijd! De steunfractie loopt ook al weer vol. Naast de zittende steunfractieleden is Heidy Bouw ook steunfractielid geworden. Verder hebben we veel mensen die zich de laatste maanden spontaan aanmeldden verzocht na de verkiezingen contact met ons op te nemen. Daar verwacht ik ook nog veel van.
Samen met onze lijsttrekker en kandidaat wethouder Edward van der Geest ga ik de komende dagen in gesprek met de verschillende fracties om even informeel elkaar (twee richtingen dus) te kunnen peilen. Zaterdag 13 februari 2010 zullen we de procedure om tot een coalitie te komen bespreken met alle fracties. Hoewel het een uitgemaakte zaak lijkt is het dat voor mij nog niet. Er komen namelijk barre tijden op ons af. We moeten besluiten nemen die niet als “prettig” worden ervaren. Dan moet je elkaar niet de vliegen gaan afvangen. Volgens mij scoor je politiek alleen als we over 4 jaar kunnen zeggen dat de begroting van de gemeente tot 2018 en liefst verder sluitend is. Of moeten onze kinderen de lasten gaan dragen na ons? Om die sluitende begroting te realiseren hebben we moed nodig maar moeten we vooral ook goed samenwerken tussen fracties. Wat mij betreft alle fracties in de raad. Wat voor mij ook een belangrijk item is dat is de samenwerking in de afgelopen periode. Vertrouwen krijg je in de politiek namelijk niet. Dat moet je verdienen. Ook tussen fracties. Dat partijen in standpunten verschillen dat is goed natuurlijk maar omgangsvormen en eerlijk zijn tegen elkaar is ook belangrijk. Afspraak is afspraak en op de persoon spelen kan niet. De eerste gevolgen van de verkiezingswinst ervaren we dus al. De loodzware taak om tot een coalitie te komen waarin we prettig kunnen samenwerken en voor onze gemeente de juiste besluiten kunnen nemen. Edward en ik willen ook dolgraag dat de goede iedereen van de oppositie worden meegenomen. We gaan er voor!
U begrijpt het al. Voor mij is de droom een keiharde werkelijkheid geworden. Het heeft me zelfs m’n snor al gekost. Ik had een weddenschap met Marlies Bootsma. Bij zetelwinst mocht ze mijn snor er af scheren.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (01/03/2010)
Laatste campagnedag - Uitspraken, vragen en antwoorden.
Het is zaterdagmorgen 07.55 uur als ik het marktplein op rijd. Daar zie ik onze mooie gele caravan al staan. Bert Lankman is er dus al. Om 08.15 uur is iedereen er zo’n beetje. Veel Gemeentebelangers om campagne te voeren. De andere partijen komen veel later.
Een relaas van de dag:
Langzaam komen de collega partijen ook. Wat opvalt is het geringe aantal mensen bij de andere kraampjes. Wij besluiten onze grote groep in 3 gedeelten te splitsen en ook bij AH en Super de Boer te gaan staan.
Een mevrouw vraagt waarom we slechts 3e zijn geworden bij de wedstrijd om de groenste partij. Ik vertel haar dat het juist erg goed is. Wij zijn namelijk erg tegen de Hierdense poort. Een geldverspillend project waarvan de kenners nu ook al toegeven dat de oorspronkelijke doelen niet gehaald zullen worden. Dan toch nog 3e zijn is positief dus.
Of ik wil uitleggen wat onze wethouder verkeerd deed volgens het CDA. Ik leg uit wat er gebeurd is. De gemeente Nunspeet maakt bezwaar bij de Raad van State (RvS) om te voorkomen dat de vliegroute van vliegveld Lelystad over Hulshorst gaat. Daar zijn alle partijen in de Nunspeetse raad erg blij mee. Het bezwaar wordt getypt en opgestuurd per post om het maar even eenvoudig te houden. Om bezwaar te kunnen maken moeten er ook leges betaald worden. Dat moet voor een bepaalde datum betaald zijn omdat het bezwaar anders niet in behandeling wordt genomen. Een ambtenaar van de gemeente Nunspeet maakt keurig op tijd het geld over. Helaas op een oud rekeningnummer van de RvS. Vervolgens wordt het geld op het nieuwe rekeningnummer overgemaakt maar twee dagen te laat. U kunt zich voorstellen dat iedereen binnen de gemeente Nunspeet hier ontzettend van baalt. Toevallig gaat de wethouder Edward van der Geest over de financiën en is dus bestuurlijk verantwoordelijk voor de betaling. De burgemeester is druk met de vliegroutes, de Hierdense poort waar ze over vliegen is van wethouder Nico Schipper en wethouder Westerbroek is van de bestemmingplannen. Je ziet dus dat het hele college bestuurlijk een belang heeft. Maar goed, Edward is en blijft bestuurlijk verantwoordelijk. Hij kan echter niet de hele dag in het gemeentehuis zijn om alle betalingen te controleren. Dat kan al helemaal niet als hij niet eens weet wanneer wat betaald moet worden. Stelt u zich eens voor dat de burgemeester de hele dag achter de telefoniste zit om te luisteren of ze toevallig niet eens verkeerds zegt! Dat kan toch niet? Dus verantwoordelijk ja, maar schuldig nee. De vraagsteller concludeert dat het omacht van het CDA moet zijn om zo te handelen. Wat schiet het CDA daar nou mee op, vroeg hij zich af. Ik twijfelde nog zij hij maar jullie krijgen nu zeker mijn stem. Zijn partner knikte wijselijk mee.
Veel mensen wilden geen folder en ook niet praten. “Ik baal van de politiek” hoorden we vaak. Ik riep dan dat ik er ook van baal en dat graag wilde uitleggen. Dat is namelijk precies de reden dat ik gekozen heb voor Gemeentebelang. Lokale onafhankelijke politiek. Geen invloed van de landelijke politiek. Toch weer een aantal mensen kunnen motiveren om wel te gaan stemmen.
Dat iedere stem telt heb ik vaak uit kunnen leggen aan de hand van onze “96” campagne. Slechts 95 stemmen minder dan de SGP bij de vorige verkiezingen. Die 96 stemmers die we nog nodig hebben hengelden we tijdens de 96 campagne zeker al binnen.
Waarom verkoopt Omnia huurwoningen? Mijn zoon had daar een woning van willen huren. Vroeg een echtpaar. Ik heb uitgelegd hoe dat zat maar vooral onze goede plannen over jongerenhuisvesting onder de aandacht gebracht. Hun zoon zou contact opnemen met John van Slooten. Hij is onze specialist.
Of ik kon uitleggen waar nummer 2 op de lijst van het CDA nooit aan het woord kwam vroeg een echtpaar. Ik antwoordde dat ik dat ook niet begreep maar dat ze dat maar aan het CDA zelf moesten vragen. Die waren trouwens al weer weg rond een uurtje of 12.
Wat is het standpunt van Gemeentebelang tan aanzien van een coffeeshop. Wij zijn tegen zo’n voorziening in onze gemeente omdat we de kat niet op het spek willen binden. Blowen is zeer ongezond en verslavend. Voorkomen dus.
Twee ondernemers maken een compliment over onze betrokkenheid. Ze verbazen zich over de CU die Stabiel en betrokken zeggen te zijn. We zien ze bijna nooit en Gemeentebelang is overal. Mooi compliment voor ons dus.
Twee echtparen zeggen zich te storen aan kleine overlast in het centrum. Tijdens het gesprek komt het hele spectrum “blauw op straat” voorbij. Nadat ik uitlegde dat de landelijke politiek de oorzaak is van alle ellende en dat hun vertegenwoordigers in de Nunspeetse raad op een enkeling na het laten afweten om dit te repareren was er veel onbegrip. Deze mensen waren gewend om op het CDA te stemmen maar wij kregen nu hun stem.
Twee jonge mensen storen zich aan de campagne voor de gemeenteraadsverkiezingen die gevoerd wordt via de landelijke politiek. Hoe kan dat nou? Vroegen ze zich af. Ik gaf aan dat dit ook niet klopt. Kijk bijvoorbeeld naar minister Klink die mee gaat doen in de campagne van het CDA door naar Nunspeet te komen. Het is niet de minister die komt maar de CDA-er volgens mij. Als hij met een dienstauto komt dan durf ik dat zelfs misbruik van dienstvervoer te noemen.
Of we een coalitie over links of over rechts gingen vormen. Eenvoudig antwoord. Eerst maar eens stemmen en dan zien we wel verder. De kiezer is leidend. En ook hier wat ons betreft geen Stadse fratsen.
Tussendoor zijn we nog even naar vv Hulshorst en vv Elspeet geweest. Door (eerder deden we dit al bij vv Nunspeet) daar een wisselbord aan te bieden geven we onze betrokkenheid bij sport aan. We besloten dit te doen in plaats van nog een advertentie. Voor vv Vierhouten was het bord nog niet binnen maar wat in het vat zit verzuurt niet.
Rond 17.00 uur reden we als laatste politieke club het marktplein af. De rest was al veel eerder vertrokken waarbij het CDA de kroon spande.
Nu maar afwachten wat er gaat gebeuren a.s. woensdag. Het woord is aan de kiezer. Ik ga duimen voor een hoge opkomst. Aan u als lezer vraag ik om ook in uw omgeving mensen te motiveren om te gaan stemmen. Ik sluit me aan bij het stemadvies van de burgemeester: !
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (22/02/2010)
Campagne weekje
Het was een volle week. Ook een leuke week. Over het debat in Veluvine schreef ik al op deze weblog. Wat ik nog niet schreef is dat het CDA heeft gepoogd het debat te manipuleren. Hoe zult u zich afvragen. De lijsttrekker Koos Meijer stond voorafgaand aan het debat te praten met een voor hem onbekende vrouw. Nadat hij een verhaal had gehouden over het CDA vroeg hij zijn toehoorster of ze niet een vraag over communicatie wilde stellen als ze in de zaal zat. Hij wist dan namelijk hele goede antwoorden. Wat Koos niet wist is dat de vrouw in kwestie mijn echtgenote, Janneke was. Ik moest hier natuurlijk erg om lachen toen ik het hoorde maar zuiver is het niet. Ik zat ook stilletjes te hopen dat iemand in de zaal nog zou vragen waar onze Mc Donalds was gebleven. Om iemand te vragen om dit te vragen vanuit de zaal ging me te ver. Hij staat er namelijk nog wel in. Kijk maar eens goed in ons verkiezingsprogramma. Dan hebben we het vooral over werkgelegenheid. Zaterdagmorgen stonden we met de club op winkelcentrum de Binnenhof. Het was een kille dag. Niet om de temperatuur maar door de val van het kabinet de nacht daarvoor. Veel mensen riepen dat ze de politiek zat zijn. De kreten die we hoorden daar zou Wilders jaloers op zijn. Gelukkig konden we een aantal van deze mensen er van overtuigen dat wij niets te maken hebben met deze Haagse waanzin. Een mevrouw die verklaarde een fanatiek PvdA fan te zijn maar toch op ons zou stemmen omdat ze één van de 96 wilde zijn. (We kwamen bij de vorige verkiezingen 95 stemmen tekort om groter te zijn dan de SGP) Ook veel mensen onze standpunten nader kunnen toelichten. Gelukkig heel veel positieve reacties. In de middag hebben we onze Gemeentebelang caravan naar Hulshorst gesleept. Daar hebben we mensen op straat gezocht en verteld over ons programma en onze mensen. Het was een succesvolle dag. Ik heb het vertrouwen dat we die 96 mensen binnen gaan halen op 3 maart a.s. Als we allemaal maar gaan stemmen!
Uruzgan een brug te ver?
Hier past wat mij betreft maar één reactie: “onverantwoord”. Hoe kun je nou een land in crisis met een demissionaire regering opzadelen?
Mijn persoonlijke analyse is als volgt. De coalitiepartijen CDA, PvdA en CU spreken nadat de afgesproken 2 jaar Uruzgan er op zit toch af een jaar te verlengen. Daar deed de PvdA water bij de wijn want de partij wilde dat niet. Na dat jaar zou het echt afgelopen zijn en zouden alle Nederlandse troepen terug getrokken worden. Dat moest dan gebeuren op 1 augustus 2010. Het CDA en de CU zwalken echter en proberen de PvdA te dwingen om toch weer langer te blijven. Gezocht wordt naar een aanvaardbare tekst voor hetzelfde werk. Dat lukt niet en we storten het land in een nog grotere crisis. Wat mij betreft heeft in dit geval de PvdA gelijk dat ze zich aan de afspraak houden. Bijzonder is dat Balkenende alweer een slechte leider is gebleken. Wat ook opviel is de afwezigheid van de CU minister Van Middelkoop van Defensie. Die hebben we bijna niet gezien of gehoord. Het gaat toch over zijn departement zou je zeggen. Ik denk dat hij niet zoveel mag zeggen om de volgende uitglijder te voorkomen. De conclusie is wat mij betreft dat de PvdA gelijk heeft maar dat er alleen maar verliezers zijn. Deze drie partijen krijgen zoals het nu lijkt mijn stem zeker niet bij de 2e Kamerverkiezingen.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (18/02/2010)
Debat in Veluvine
Goed georganiseerd debat in Veluvine. Samen met Edward van der Geest namens Gemeentebelang deelgenomen. Het mooiste compliment was dat we uitstraalden dat we een team zijn. Zo voelt dat ook. Gemeentebelang is ook een club van saamhorigheid. Ik vond het debat wat ons betreft goed verlopen. We hadden de rust om goed te luisteren en weloverwogen te reageren. Gewoon jezelf zijn en vooral ook eerlijk. Ons verkiezingsprogramma is sterk en dat is eenvoudig te verkopen. De reacties achteraf waren ook positief in onze richting. Wat ik persoonlijk nogal bijzonder vond is de discussie over de Kolk. Het Veluws werklandschap werd genoemd. Dat is de benaming die in het kader van de beeldkwaliteit aan de Kolk is gegeven. Vervolgens associeerde de PvdA dat als een gebouw met schemerlampjes en het CDA (notabene een ondernemer) het zelfs niet zo belangrijk vond hoe het er uit zou zien als er maar gewerkt kon worden. Helaas stond de debatleider mij niet toe om te reageren. Jammer. Wij vinden namelijk de beeldkwaliteit wel erg belangrijk. De uitstraling van het hele terrein is volgens ons zeer van belang voor 1. de te vestigen bedrijven en 2. voor het aanzicht van Nunspeet. We zijn al ingesloten door bedrijventerreinen dus laat het er dan wel goed uitzien. Ook denken wij dat een bedrijf met uitstraling ook voordelen biedt. Het hoogtepunt van de avond was voor mij de verbazing van Arie vd Pol toen zijn lijsttrekker zei geen kerntakendiscussie te willen. Daar zal de SGP nog wel even over moeten praten denk ik. Dieptepunt was wat mij betreft dat het CDA haar onmacht niet verborgen kon houden en zich zo nu en dan liet gaan door het op de man te spelen. Ik was trots op Edward omdat hij hierin de minste (verstandigste) was en niet meer reageerde. De Rondwegen waren natuurlijk ook hot. Hoewel…… we vergaten gezamenlijk (alle partijen) om iets te zeggen over de rondweg West. Voor Gemeentebelang moet daar nu snel de aandacht naar toe. Snel plannen maken en snel de procedures opstarten. Daar hebben we als gemeente invloed op. De lengte van de procedures moeten door Den Haag maar eens worden opgelost. De rondweg Oost is weer vanwege bureaucratisch gedoe vertraagd. Ergerlijk en niet uit te leggen. Ik wil wel op m’n knieën naar Den Haag (O.K. niet letterlijk.) om die beste volksvertegenwoordigers dit eens aan het verstand te peuteren. Deze dikke muur is echter nog lang niet gevallen. Laat duidelijk zijn dat voor Gemeentebelang ook de bedrijven een belangrijke peiler zijn van onze vitale gemeente.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (17/02/2010)
NOS-tv-debat voor de gemeenteraadsverkiezingen
Als vertegenwoordiger van een lokale partij is het natuurlijk wrang om te constateren dat de grootste groep van lokale volksvertegenwoordigers niet aan bod komen. Het is namelijk zo dat een optelsom van de stemmen van alle gemeenten in Nederland weergeeft dat lokale partijen de grootste zijn. Nu is het ook lastig, zo niet onmogelijk, om in zo’n debat iemand namens de lokale partijen deel te laten nemen. Gemeentebelang in Nunspeet is namelijk iets heel anders dan lokaal belang in Maastricht of zelfs Gemeentebelang in Harderwijk.
Het feit dat de kopstukken van de landelijke politieke partijen wel meedoen aan het debat geeft aan dat lokale afdelingen van landelijke partijen slechts een afgeleide zijn van hun landelijke partij. Dus een stelling dat lokale afdelingen van landelijke partijen vrij zijn om eigen invulling te geven aan beleid gaat niet op. De andere partijen in Nunspeet zijn nu geboden aan hetgeen door hun kopman is geroepen in het debat bij de NOS. De kop van de website roept “CDA, VVD, PVV: lasten niet omhoog”. Natuurlijk wil een volksvertegenwoordiger de lasten voor de burger niet omhoog hebben. Ook Gemeentebelang niet! Gevolg is dan wel dat de lusten voor de burger ook niet omhoog gaan. Kijk, belasting betalen is een vies woord in Nederland. We betalen belasting voor wat we krijgen. Ik noem dan wegen, straatverlichting, zoutstrooiwagens maar ook voorzieningen zoals scholen. Vergeet niet alle veiligheidsdiensten zoals de politie of brandweer. Het gaat dus voor de politiek om een keuze. Willen we onze gemeente verbeteren (uitgaven) dan moet de belasting omhoog (inkomsten). Daar ontkomen we niet aan. Als we nu onze gemeente bekijken dan hebben we een geweldige gemeente met goede voorzieningen en dat voor een prijs die ruim onder het landelijk gemiddelde ligt. Dus de belasting is lager dan in de meeste andere gemeenten. Samen (alle partijen in de gemeenteraad) doen we het dus goed.
Debat Elspeet
Om even door te gaan op bovenstaande nog het volgende. Bij het lokale verkiezingsdebat van de dorpsvereniging Elspeet werd door het CDA aangehaald dat het een voordeel was onderdeel uit te maken van een landelijke partij. Het CDA haalt namelijk hun minister Klink van Volksgezondheid naar Elspeet in het kader van de aanrijdtijden van de ambulances. Die komen al jaren te laat. Goed initiatief! Wel een paar jaar te laat. Sterker nog het had nooit zover mogen komen. De lijsttrekker van het CDA vergat namelijk te vermelden dat ze ook in de regering zaten toen het mis ging. Logisch toch dat je dat dan probeert te herstellen? Simpel scoren met de verkiezingen natuurlijk. Je maakt een fout in Den Haag, hersteld dat lokaal en het lijkt dat je het goed doet als partij.
Het was overigens een erg goed debat wat vooral ook te danken was aan de debatleider Martien van der Zwan. Hij had zich erg goed voorbereid en stelde goede vragen. Klasse!
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (15/02/2010)
Seksinrichting gesloten
Jawel, Nunspeet haalde de landelijke pers. Vooropgesteld dat ik blij ben met het daadkrachtig optreden van de burgemeester voel ik toch de behoefte om hier over te schrijven. Het is overigens al jaren een grote wens van Gemeentebelang dat de gemeente daadkrachtig handhaaft. Helaas moeten we constateren dat in te veel andere gevallen handhaving (te)laat of soms zelfs achterwege blijft. Triest wat ons betreft. In dit specifieke geval hakken we er gelijk in.
Maar goed we hebben het nu over een illegaal bedrijf waar seks tegen betaling wordt aangeboden. Goed dat de gemeente handhaaft dus.
Nu zegt men vaak dat een prostitué het oudste beroep ter wereld heeft. Seks was er al in het prille begin van de mensheid. Seks tegen betaling of tegen diensten is er ook al sinds mensenheugenis. Nu heeft zo’n seksclub natuurlijk negatieve en positieve kanten. De meest genoemde negatieve punten zijn overlast en gedwongen prostitutie. Overlast door bezoekers en de aantrekkingskracht van een seksclub op criminelen. Natuurlijk kennen we allemaal de loverboy problemen en de meisjes uit verre landen die onder dwang tegen betaling seks moeten hebben met klanten van hun pooiers. Walgelijk! Deze gigantische criminelen moeten met alle beschikbare middelen worden aangepakt. Geen straf is voor hen te hoog wat mij betreft. De andere kant is dat er mensen zijn die de kost er mee verdienen. Voor veel klanten is het een uitkomst. Zelfs voor mensen met een beperking kan het een bedrijf zijn die in een behoefte voorziet. Plezier is voor veel mensen in de seksindustrie een belangrijk ingrediënt. Zolang dat ook voor de dames van plezier zo is dan is er geen vuiltje aan de lucht.
In onze gemeente is in bestemmingsplannen geregeld dat er binnen onze gemeentegrenzen geen seksinrichting mogelijk is. Dit terwijl het een gewoon beroep is en over de inkomsten ook gewoon belasting betaald moet worden. Wat Gemeentebelang betreft is dat geen probleem omdat een ruime meerderheid van onze bevolking zich ernstig zou storen een seksinrichting binnen onze gemeente. De andere kant is dat we ons eigenlijk niet moeten bemoeien met de vestiging van legale bedrijven. Is het dan niet een beetje leven en laten leven. Moeten we niet ook respect hebben voor dames die zich liggend staande houden? Wat mij betreft zeker wel. Ik heb vanuit mijn beroep veel met prostituees gesproken. Geloof me als ik zeg dat het vaak sociale aardige mensen zijn. (Nee, ik was er nooit klant!)
Tot slot natuurlijk mijn persoonlijke visie op dit onderwerp. Ik heb er geen moeite mee om een seksclub als buren te hebben. Een seksclub in de gemeente Nunspeet is voor mij persoonlijk ook een optie, afhankelijk van de plek. Dat moet dan bij wijze van spreken niet tegenover een kerk zijn of midden in een woonwijk. Natuurlijk moet zo’n bedrijf dan wel voldoen aan alle regels en die moeten ook gehandhaafd worden. Natuurlijk vraagt u dan: “En een coffeeshop dan?” Daar kan ik kort in zijn want blowen en ander drugsgebruik is erg ongezond. Niet doen dus. Het is mij niet bekend dat er een ondernemer is die zich met een seksinrichting wil vestigen in Nunspeet dus nog geen probleem. En dat mag van mij ook zo blijven.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (08/02/2010)
Bizar Debat
Afgelopen vrijdag waren we met een aantal (Jong) Gemeentebelangers aanwezig bij het door de SGP jongeren georganiseerde lijsttrekkersdebat. Een prima georganiseerde avond. Wat opviel was dat de debatleider aanstuurde op een discussie tussen de christelijke partijen. Wie is de beste christelijke partij als het gaat om de letter van de Bijbel? Dat was eigenlijk de vraag. Gekrulde tenen bij Gert van de Berg (CU), opwinding bij Harm Westerbroek (SGP) en verbazing bij Otto v/d Kolk (CDA). De SGP neemt de bijbel letterlijk van kaft tot kaft. Het CDA gaf aan dat de bijbel voor velerlei uitleg vatbaar is. De CU gaf toe tussen de SGP en het CDA in te hangen en ging vooral mee met de tijd.
Voor mij was het een bizar gebeuren. In mijn ogen mag iedereen geloven waarin hij of zij wil en dat ook op een persoonlijke wijze beleven. Voor Gemeentebelang geldt juist dat we als mensen respect voor elkaar moeten hebben ongeacht geloof. In onze club zitten mensen van allerlei kerken en geloven. Dat is goed! Samen vormen we namelijk ook onze gemeente. Ik wil als ongelovige juist toenadering zoeken met andere mensen maar absoluut hen mijn ongeloof niet opdringen. Het is toch een groot goed dat we hier juist godsdienstvrijheid genieten!
Laten we vooral naast een eigen geloof ook geloven in elkaar.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (05/02/2010)
Overtuiging
Ik vroeg me af waarom ik in de campagne zo m’n best doe om de verkiezingen goed door te komen. Waarom ben ik überhaupt actief in de politiek vroeg ik me af. Ik lijk wel gek stelde ik vast. Bijna elke avond weg en leeswerk wat zoveel is dat het niet eens lukt om alles te lezen. Waarom? Ben ik gek? Ja, wel gek op onze mooie gemeente en haar inwoners. Daar doe ik het juist voor. Niet voor een deel van de gemeente of een deel van de inwoners maar voor alles en iedereen. Voor Elspeet, Vierhouten, Hulshorst en Nunspeet. Voor christelijk, katholiek, humanist kortom voor iedereen. Voor politiek links en rechts. Voor jong, oud en alles daar tussen. Voor de metselaar, winkelier, dokter, ambtenaar en de kunstenaar. Ik doe het persoonlijk dus voor alles en iedereen in de gemeente Nunspeet. Dat is ook precies waar Gemeentebelang voor staat. Wij zijn er voor u, voor jou! In ons verkiezingsprogramma staan zaken voor iedereen. Niet voor een groep. Exclusief voor de gemeente Nunspeet. Ik ben er van overtuigd dat dit voor onze inwoners het beste is. Geen groepen maar een maximale sociale samenhang met respect voor elkaar. Een gemeente waarin ruimte is voor alle inwoners. Waar we samen tevreden kunnen wonen en werken maar zeker ook recreëren. Waar we in vrijheid ons eigen geloof mogen beleven. Waar we samen zorgen voor onze eigen en de veiligheid van anderen. Waar we elkaar helpen als dat nodig is. Idealistisch? Utopie? Voor mij een droom die werkelijkheid kan worden. Gemeentebelang kan en wil een brug zijn om mensen tot elkaar te laten komen. Ik roep u op om die brug te gebruiken. Bent u overtuigd? Pak dan die brug en steun ons op 3 maart bij de verkiezingen. Kies voor ons allemaal. Gemeentebelang, wie anders!
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (01/02/2010)
!?Politiek?!
Zelf doe ik er ook aan mee. Laat ik daar maar mee beginnen. Ondanks dat kan ik u melden dat sommige zaken moeilijk zijn te begrijpen. Neem nou de laatste raadsvergadering. De PvdA diende een motie in om het waterschap te laten weten dat wij het niet eens zijn met een door het waterschap genomen besluit. De inhoud was zondermeer sympathiek. Het ging over kwijtschelding van waterschapsbelasting voor de minima. Wat de fractie van Gemeentebelang betreft moeten we zondermeer voor de zwakkeren zorgen. Toch steunden we de motie niet. Het besluit bij het waterschap is namelijk geheel democratisch genomen. Het vreemde is dan dat wij een ander democratisch orgaan laten weten dat ze een verkeerd besluit hebben genomen. Als wij dat als lokale partij doen zou nog enigszins te begrijpen zijn. Wij zijn namelijk niet vertegenwoordigd in het waterschap. De andere partijen in onze raad wel. Dus je kunt stellen dat er partijen in het waterschap zijn die het niet eens zijn met een daar democratisch genomen besluit en dan hun lokale afdeling in Nunspeet het opnieuw laten proberen. Volgens mij is dat niet juist en wordt het niet eenvoudiger om politiek te begrijpen. Nu er binnenkort verkiezingen zijn zie je dus de meest vreemde dingen. U kent de voorbeelden nog die ik eerder noemde over de bezuinigingen bij de politie. Ik hoorde zelfs in de commissie Algemeen Bestuur een vertegenwoordiger van de grootste regeringspartij zeggen dat ze autonoom zijn als Nunspeetse afdeling en het dus niet eens hoeven te zijn met de landelijke lijn. Dan begrijp ik er niets meer van. Onze lijsttrekker Edward van der Geest kwam een jaartje geleden met de kreet “Geen stadse fratsen”. Laat ik er één bij maken: "GEEN LANDELIJKE POLITIEKE FRATSEN".
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (25/01/2010)
Sport en Gemeentebelang DE perfecte match.
Is Gemeentebelang dan zo sportief? Ja, dat ook maar dat is niet de reden dat we bij Gemeentebelang sport belangrijk vinden. Zelf ben ik een hardloper en dat doe ik al vanaf 1990 bijna elke dag. Vaak alleen en soms samen. Vandaag heb ik met de vriend van mijn dochter, Mark van de Bunte, via de Stakenberg en het Hulshorsterzand een behoorlijk stuk gelopen. Onderweg hebben we volop gespreksstof. Ik leer mijn aanstaande schoonzoon goed kennen en hij mij ook natuurlijk. Samen met andere mensen sporten brengt mensen dichter bij elkaar. Als ik alleen loop dan ontspan ik me geestelijk. Ik denk na over de toekomst en evalueer het verleden. Het geeft rust waardoor mijn lijntje niet breekt. Leuke bijkomstigheid bij het hardlopen is dat ik ook net weer tot besef kwam hoe mooi onze gemeente is. Ook lichamelijk gaat het goed met me. Ik durf te stellen dat dit vooral door het vele bewegen komt. Dus lichaam en geest zijn in balans.
In onze gemeente kennen we veel sportverenigingen. Hier zijn heel veel vrijwilligers druk om hun sport mogelijk te maken. De verenigingen bedienen alle categorieën. Ik bedoel dan het Gemeentebelang gevoel. Iedereen kan meedoen. Jong, oud, man, vrouw, meisje, jongen, geel, zwart, blank, gelovig, ongelovig, de beste en natuurlijk de slechtste in de sportbeoefening. Ook hebben veel verenigingen een G-team. Dus ook de mensen met een beperking komen aan bod. Bij al die sportverenigingen worden mensen dichter bij elkaar gebracht. Heel goed voor de sociale samenhang dus. Voor de jeugd is het goed in het kader van het bijbrengen van normen en waarden. Respect voor de scheidsrechter, niet vloeken of schelden tijdens de sport laat staan je tegenstander onreglementair slaan of schoppen (bij sommige sporten moet dat juist). Leren je excuus aan te bieden als je jezelf toch een keer liet gaan. Ook voorkomt het verveling of ongewenst gedrag onder de jeugd. We kennen allemaal dat modewoord: obesitas. Dat is overgewicht, zwaarlijvigheid, vetzucht, corpulentie of dikheid. Iets waar veel mensen last van hebben. De oplossing kan niet gevonden worden in een dieet alleen. Je moet naar een andere levensstijl. Dus anders eten maar daarnaast ook meer bewegen. Dan is het dus geweldig om dat bij een sportvereniging te doen. Voor ouders is het raadzaam om hun kinderen te stimuleren om te gaan sporten in plaats van de rechterhand aan de computermuis en de linkerhand in een zak chips. Kinderen leren naast de klasgenoten op school ook anderen kennen. Een brede vriendenkring is volgens mij geen bedreiging maar een kans op een sociale en veilige samenleving. Ook kunnen we als gemeente leren van de verenigingen. Een goed voorbeeld is het feit dat verschillende sportverenigingen op de Wiltsangh in Nunspeet aandringen op een groot aantal duurzaamheidmaatregelen. Dit initiatief moet door de gemeente worden gestimuleerd en ook worden ondersteund. Daarom heeft Gemeentebelang in haar verkiezingsprogramma opgenomen dat het sportpark gerevitaliseerd moet worden en dat we een multifunctioneel gebouw willen. Wist u dat hockeykinderen in de wintermaanden tegen een redelijk tarief mogen tennissen bij de tennisvereniging? Wist u dat de jeugd van de voetbalvereniging wel eens traint op het kunstgrasveld van de hockey? Dus ook de verenigingen werken samen. De voetbalvereniging Vierhouten voetbalde jaren op de Wiltsangh en was te gast bij de vv Nunspeet. De vv Vierhouten heeft nu vooral dankzij vastberadenheid van Gemeentebelang een eigen veld in Vierhouten. Ik herinner me nog een commissievergadering waar het CDA riep dat ze er niet meer in geloofden en het geld bestemd voor de aanleg van een veld in Vierhouten wilden overhevelen naar een potje voor de vv Hulshorst. Gelukkig hebben we dat kunnen voorkomen en zijn we nog harder naar een oplossing gaan zoeken. Onze wethouder Edward van der Geest voorop! En wat zie je nu, de voetbalsport groeit in Vierhouten. Ze hebben zelfs al jeugdteams! Dat komt de leefbaarheid weer ten goede!
Trots ben ik op de sport en bewegen paragraaf in ons verkiezingsprogramma. U moet echt eens kijken op deze website. Een hele goeie is bijvoorbeeld dat wij grote sportevenementen naar onze gemeente willen halen zoals de Special Olymics of Olympia’s Ronde van Nederland. Dat stimuleert om zelf te gaan sporten en zet tegelijk Nunspeet nog een op de kaart.
Samengevat:
Sport
- Verbroedert en verbetert de sociale samenhang.
- Verhoogt de leefbaarheid van met name de kleine kernen.
- Voegt iets positiefs toe aan de opvoeding.
- Is goed voor het lichaam.
- Is goed voor de geest. (Ja, ook voor Van der Geest maar dat weet ie heel goed)
- Brengt lichaam en geest in balans.
- Voorkomt ongewenst gedrag door verveling.
- Verbreed de vriendenkring.
- Ook goed om (samen) naar te kijken.
- Enz.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (20/01/2010)
Marionet of landelijk lijntje
Het CDA in Nunspeet schrijft in een persbericht over de voordelen van het zijn van een landelijke partij. Die voordelen zijn er zeker. Ik zie dat persoonlijk vooral in de Rijkssubsidie die we al lokale partij niet krijgen. Het opleiden van raadsleden doen we bij Gemeentebelang op eigen kosten. Hierbij merk ik op dat onze steunfractie bij bijna alle vergaderingen en bijeenkomsten aanwezig is. De nieuwe lijsttrekker van het CDA haakte pas 2 maanden geleden aan maar heeft ongetwijfeld opleiding genoten via het landelijk bureau. Opvallend was dat ook de andere parijen de aanwezigheid van een steunfractie bij de vergaderingen ontbeerden. Dat is de kracht van Gemeentebelang. Als we niet meedelen uit het landelijke subsidiepotje dan regelen we het zelf.
Natuurlijk is het ook handig om contact te hebben met landelijke of provinciale bestuurders. In dit specifieke, geval waar het gaat om bezuinigingen bij de politie, heeft het CDA samen met de CU blijkbaar contact gezocht met de landelijke fractie. Het CDA doet nu in het persbericht voorkomen dat de zaak is opgelost en dat het blauw op straat niet minder gaat worden. Het contact had een voordeel kunnen zijn als dit de oplossing was. Ik citeer uit het persbericht: “Aan de Tweede Kamerfracties werd gevraagd minister Ter Horst op haar uitgangspunten voor deze bezuiniging bij de politie aan te spreken en dat is gelukt. De minister heeft recent in een verklaring duidelijk gemaakt dat in onze regio de korpsleiding onzorgvuldig en in strijd met haar uitgangspositie een bezuiniging op tafel gelegd heeft. Zij heeft de korpsleiding opdracht gegeven om met een nieuw plan te komen dat vooral een bezuiniging op de ondersteunende diensten moet gaan inhouden. Anders gezegd: dit bezuinigingsplan is voorlopig van tafel. De inzet van de lokale fracties van het CDA en van de CU heeft dit opgeleverd.”
Het klopt niet. Het bezuinigingsplan is niet van tafel. Wel de wijze waarop! De bezuinigingen zijn blijkbaar bedoelt om te reorganiseren. Het dwingen tot reorganiseren. Wat mij betreft doet deze regering dat niet goed. Het CDA roept veel over normen en waarden maar bezuinigd op de politie. Ik denk dat de politie best wel efficiënter gemaakt kan worden maar dan moet dat niet worden afgedwongen door bezuinigingen. Dat is de omgekeerde wereld. Nu lijkt het alsof de politietop alleen maar bestaat uit zakkenvullers en dat is natuurlijk niet zo. Mijn idee is dan om niet te bezuinigen maar om te onderzoeken hoe de politie efficiënter kan werken. Zelf ben ik marechaussee van beroep en doe dat al 30 jaar. Ik ken het werk van de politie dus. Als de politie efficiënter gaat werken dan kan het geld wat overblijft ingezet worden voor meer blauw op straat.
Dat willen we bij Gemeentebelang. Gewoon meer blauw op straat.
Kortom, het CDA doet voorkomen of het nu allemaal goed gaat komen. Ik ben er van overtuigd dat dit niet het geval is. Er komt in ieder geval niet meer blauw op straat! Als de politie op de ondersteunende diensten moet bezuinigen dan verschuift het werk wat die mensen doen. Naar wie…… precies, naar die man of vrouw op straat. Dus minister Ter Horst moet eerst kijken naar het werk wat gedaan moet worden en dan kijken hoe dat minder kan worden. Dat is namelijk alleen mogelijk als het ministerie van Justitie ook meewerkt wan daar levert de politie haar product aan.
Iemand vertelde me net dat het lijkt of CDA-Nunspeet in een autootje in de woestijn zit. Die enorme warme zandbak is dan het landelijke CDA. In Nunspeet hebben ze last van die warmte maar ze hebben de oplossing gevonden: “We kunnen het raampje toch open doen!”.
Marionet of landelijk lijntje? Vult u dat zelf maar in. Ik ben in ieder geval blij dat ik dit regeringsbeleid niet hoef uit te leggen.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (18/01/2010)
Ouders en hun voorbeeldfunctie
Mensen zijn net apen. We doen elkaar vaak na. Dat is ook maar goed ook want zo ontwikkelen we ons ook voor een groot deel. Natuurlijk spelen zaken als karakter of intelligentie ook een belangrijke rol maar na-apen is toch een heel belangrijk bestandsdeel van wie we uiteindelijk worden.
Hoe kom ik hier op? Afgelopen week las ik dat een moeder de kleuterjuf had mishandeld omdat haar kind niet genoeg buiten had gespeeld. Die kleuter zal nu denken dat de juf niets te vertellen heeft op school want mama geeft haar wel slaag als ik mijn zin niet krijg. Wat gaat dat kleutertje zelf doen in haar omgang met andere kinderen? Wat doet die kleuter als volwassene? Precies…. na-apen.
Als vader elke avond op de bank ligt met een biertje en een zak chips wat gaat zijn kind dan doen? Als pa en/of ma regelmatig in beschonken toestand thuis komen zullen de kinderen dat ook vaak kopiëren. Toch?
Een stapje verder is dan de sportleider die één van zijn pupillen aanmoedigt om de tegenstander neer te halen. Of een leider die ruzie maakt met de leider van de tegenpartij of zelfs met de scheidsrechter.
Het verschil tussen apen en mensen is dat wij hersenen hebben. Wij kunnen onze intelligentie gebruiken om deze teloorgang van normen en waarden te stoppen. Gelukkig krijgen we in Nunspeet ook een Centrum voor jeugd en gezin. Daar kan de jeugd zelf terecht maar ook hun ouders met opvoedingsproblemen. En natuurlijk hebben we in Nunspeet iets waar we als Gemeentebelang ontzettend trots op zijn. Dit is ons straathoekwerk. Dankzij ons uitgebreid naar 2 mensen. Natuurlijk krijgen sportverenigingen subsidie om professionele begeleiding aan te stellen voor jeugdteams. Bij Gemeentebelang roepen we altijd op voor “zero tolerance” Je moet volgens ons het probleem bij de wortel aanpakken en voor de overheid is dat op school, op straat of natuurlijk bij de vereniging. Duidelijk zijn is ons credo. Niet vandaag handhaven en morgen niet. Dat is wat we als lokale overheid kunnen doen.
Natuurlijk is de wortel de opvoeding thuis. Dus ouders besef dat uw kinderen trots op u zijn en waarschijnlijk uw gedrag kopiëren. Spreek anderen aan als ze voorbeeldgedrag vertonen wat niet past bij uw opvoeding. Bespreek opvoedingsvraagstukken met elkaar maar vooral ook in de Enk bij het centrum voor Jeugd en gezin. Uw huisarts of het straathoekwerk kan uitkomst bieden. Zie het niet als bemoeien als iemand u een welgemeend advies geeft hoe het beter kan. Het gaat tenslotte om uw kinderen en onze jeugd. Gemeentebelang is er ook in dit geval voor iedereen. Waar wij politiek iets kunnen doen op dit vlak zullen we dat zeker niet nalaten.
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (11/01/2010)
Campagne voeren
In de media kunt u lezen dat de gemeenteraadsverkiezingen in aantocht zijn en de gevolgen daarvan. Ook heeft een Gemeentebelanger de ongelukkige opmerking gemaakt dat we op “oorlogspad”zijn. Die opmerking sloeg niet op oorlog met andere partijen maar op de campagne van ons die gericht is op maximale democratie. Onze campagne 96 is er op gericht om 100% kiezers naar het stembureau te krijgen. Die strijd willen we voeren. Een strijd niet tegen iets of iemand maar voor de kiezer. De 96 geeft aan hoe klein de marge is en dat elke stem belangrijk is. In 2002 had Gemeentebelang slechts 95 stemmen minder dan de SGP. Hierdoor vielen de 2 te verdelen restzetels om ons heen. 1 naar de CU die dus van 4 naar 5 raadszetels ging en de andere naar de SGP die van 5 naar 6 raadszetels ging. Gemeentebelang bleef op de 5 zetels die al vast waren na het tellen van de stemmen. Gevolg was dat de SGP de grootste werd en de CU gelijk met ons. Ook kwamen de SGP en CU samen op 11 van de 21 raadszetels. Dus een meerderheid in de raad. Als je dan relativeert en je bedenkt dat de CU en de SGP in veel andere gemeenten, provincies of zelfs in het Europees parlement 1 fractie vormen dan zou dus één partij de meerderheid hebben. Achteraf moet ik bekennen dat dit in de afgelopen periode niet is uitgebuid door de partijen.
Gemeentebelang associeert men vaak met de tekst die je vaak op de bussen van de OAD ziet. Namelijk “je ziet ons ook overal”. We zijn daar trots op en als fractievoorzitter stimuleer ik dat zoveel mogelijk. En we voeren in deze tijd natuurlijk campagne maar het overal aanwezig zijn doen we altijd. Wij denken dat het raadswerk alleen maar op een juiste wijze ingevuld kan worden als je kennis opdoet buiten het gemeentehuis. Ook geeft het inwoners de kans om ons te ontmoeten. Wat ons betreft is dit gedrag niet gericht op werving van kiezers maar een wijze van uitvoering van raadswerk. Zo waren we onlangs met 6 personen op de receptie bij ’t Venster. De directeur maakte daarover een compliment en over het feit dat we dat elk jaar doen. Ik vertelde hem dat dit onderdeel is van het raadswerk en dat het ons niet om de kiezer te doen is. Bij deze mooie instelling stemt waarschijnlijk nog geen 1% op Gemeentebelang maar dat neemt niet weg dat we er wel trots op zijn.
Tot slot wil ik opmerken dat wij een club zijn die al vanaf 1945 actief is in Nunspeet en absoluut geen antipartij. We weten als geen ander dat samenwerking de oplossing is om iets te bereiken. En we zijn nog nooit op oorlogspad geweest richting andere partijen en willen dat ook niet. De term oorlogspad is wat mij betreft ongelukkig gekozen. Samen met onze andere mensen hoop ik u binnenkort ergens te ontmoeten tijdens onze campagne. Daar is in ieder geval alle kans toe!
Weblog van fractievoorzitter Henry Stulen (04/01/2010)
Verkiezingen, strijd?
Natuurlijk begin ik met u een gezond en gelukkig 2010 toe te wensen. Dat het verder maar een jaar mag worden wat zich kenmerkt door vrede, harmonie en vriendschap.
U kent het wel… het strijden om de gunst van de kiezer. Het moet nu gebeuren want op 3 maart a.s. zijn er verkiezingen voor de gemeenteraad. Is dat zo? Moet het strijd zijn? Wat mij betreft absoluut niet. Soms word je echter wel eens in de verdediging gedwongen. Dan moet je je wel verdedigen. Soms moet je Gemeentebelang wel durven vergelijken met andere partijen. Zoals bij de politiebezuinigingen. Voor Gemeentebelang onaanvaardbaar. Persoonlijk zou ik ook per direct mijn lidmaatschap van een landelijke partij opzeggen als die de bezuinigingen steunde. Zoals u eerder op mijn weblog hebt kunnen lezen zijn vooral CDA, PvdA en CU verantwoordelijk voor deze bezuinigingen. Dan is het goedkoop om als lokale afdeling van de landelijke partij te roepen dat de fout niet bij de regeringscoalitie ligt maar bij de politietop. Dat zijn zaken die ik ook 2 maanden na de verkiezingen zal roepen.
Persberichten vliegen de deur uit. Het CDA heeft de brandweer al een paar keer op de korrel genomen en stelt zelfs vragen over de Q-koorts. Dat laatste is een ernstig probleem waar veel gezinnen de dupe zijn en waar de volksgezondheid risico’s loopt. Niet iets om te gebruiken in de verkiezingscampagne. De beantwoording van het college was ook zodanig dat het net zo nietszeggend was als de vragen. De CU maakt het helemaal bont. De lokale CU-persafdeling draait op volle toeren. Ik krijg daarbij het beeld van een “spindokter”, u weet wel, iemand die alles in eigen voordeel ompraat (denk maar aan de mispeer rond de molen in Elspeet.), die rechtpraat wat krom is. Zou daar soms de voormalig CU-persvoorlichter van de 2de kamer achter zitten? Deze is op dit moment namelijk toevallig wethouder in Nunspeet. En de machine draait of moet ik zeggen draaft door! “ChristenUnie wil rendement vrijwilligers meten, ChristenUnie wil groene bedrijvencampus en ChristenUnie wil andere koers in Nunspeet” waren onder andere een paar koppen. De eerste 2 zijn tot daar aan toe maar de laatste is verbazend. Andere koers? Doet het huidige bestuur het niet goed? Wij denken van wel. Natuurlijk moeten we na de verkiezingen weer een coalitieakkoord opstellen. Dat is vanzelfsprekend niet hetzelfde als het huidige coalitieakkoord. Maar om nu het huidige college een trap na te geven is volgens mij een strijd die we bij Gemeentebelang niet willen voeren. Denk ook nog eens terug aan de vragen van de VVD over de gladheidbestrijding waarover ik in de vorige weblog schreef. Allemaal voorbeelden van strijd om de Nunspeetse kiezer. Niet vanuit eigen kracht maar vaak over de rug van…..
Wie is dan Gemeentebelang? Ik kan dat het handigste zichtbaar maken met een op- en aftelsommetje. Let op:
SGP+CU+CDA+PvdA+VVD – landelijke invloed = Gemeentebelang.
Dan heb ik het wel over de inhoud en niet over de werkwijze natuurlijk. Wij zijn van en voor ALLE mensen in de gemeente Nunspeet. Wij zien kansen in samenwerking binnen de regio. Veiligheid, economie, toerisme, enz. stoppen natuurlijk niet bij de gemeentegrens. Wij willen ons echter niet laten dicteren door een landelijke partij. Wij willen een partij zijn voor iedereen. Sterker nog…. Gemeentebelang is geen partij maar een vereniging. Het maakt niet uit of je bij ons religieus bent of niet. We houden rekening met elkaar en laten iedereen in zijn of haar waarde. De invloeden binnen Gemeentebelang worden samengevoegd op een manier die goed uitpakt binnen onze gemeente. Alle stromingen komen zodoende binnen gemeentebelang aan bod. Vandaar die opstelsom van de overige partijen. Daar trekken we dan absoluut wel die landelijke invloed van af.
Ik ben trots en blij om deel uit te mogen maken van deze mooie club. GEMEENTEBELANG!!
|
|